3

بهزاد نبوی
پیش بینی در مورد انتخابات 1400

راهکار نبوی به اصلاح‌طلبان برای انتخابات 98 - فرارو
به هیچ وجه منکر وجود انتقاد به شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان یا مجلس دهم نیستم ولی ارتباط آن را با شکست میانه‌روها و اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر منطقی نمی‌دانم. این شکست مشابه شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس هفتم معلول عوامل متعددی بوده و هست

 

******************

 

عبدالکریم حسین‌زاده

نایب رییس فراکسیون امید مجلس

اصلاح‌طلبی نیازمند کن‌فیکون است/ پدرسالاری و نوچه‌پروری موانع اصلاح‌طلبی هستند

نایب رییس فراکسیون امید کسب جایزه گِرَمی را به «کیهان کلهر» تبریک گفت
جریان اصلاح طلبی در ایران دچار مشکلات اساسی‌ است و وضع امروز شورای عالی هم معلول آنهاست؛ از جمله عدم ارتباط ارزشی و هنجاری اصلاح طلبان با پایگاه اجتماعی و از دست دادن قدرت نمایندگی طبقه متوسط

 

********************* 

 

مسیح مهاجری
از آنچه امام خمینی(س) برای زمامداری در نظر داشت، فاصله زیادی داریم

مسیح مهاجری: مجلس دیگر در هیچ جای امور نیست ولی ابزار خوبی برای ...
آ«اگر به سراغ بررسی وضعیت مسئولیت‌ها در بخش‌های مختلف کشورمان برویم، به این نتیجه خواهیم رسید که ما از آنچه امام خمینی برای زمامداری در نظر داشت، فاصله زیادی داریم »
آ
 

امروز41
دیروز88
هفته کذشته129
ماه گذشته3453
مجموع62792

آی پی شما 75.101.220.230 مشخصات Unknown - Unknown سه شنبه, 08 مهر 1399 12:38

Guests : 3 guests online Members : No members online
Powered by CoalaWeb

مسکن "مردم" در سرای "خرد"آ

سیدرضا علوی، سپردن ساخت وساز به مردم از راه تشویق وهدایت نقدینگی میتواند اقدام موثری در تعدیل قیمت مسکن باشد
دولت میتواند بودجه را به صورت موردی درازای صدور پروانه ساخت به شهرداریها آنلاین پرداخت نماید.

rahe abrisham 163.indd

شهرداری می تواند صدور پروانه ساخت را در مکان و به میزان طبقات مورد درخواست ودلخواه متقاضیان ، به صورت محاسبات وارونه، به این نحو که از 5 طبقه به بالا، اخذ هزینه صدور پروانه با هر طبقه و به صورت پلکانی معکوس (کم شدن) محاسبه و در پروانه درج شود، انجام دهد.

، سیدرصا علوی ،

در صنعت خودروسازی آلمان قبل از جنگ جهانی دوم ماشینی متولد شد که بومی بوده و در همه شرایط منجمله، آب و هوا، توان صنعتی، اقتصاد ، زیبایی و ... کاملاً با وضعیت مردم آن زمان مطابقت داشت؛ موضوع به حدی جدی شد که هیتلر رهبر آلمان دستور داد نام آن خودرو را "ماشین مردم" (فولکس واگن) باشد، که با استقبال بسیار زیاد مردم آلمان روبرو شد و .... در ادامه با عبور از جنگ جهانی دوم، ساخت این ماشین تداوم یافته و در سراسر دنیا بازار بسیار خوبی پیدا کرد. در تمام مدت زمان بعد از جنگ، دولت های بعدی در رهگذر زمان و با استفاده ازخردجمعی، بدون اتکا به فرد معینی راه خود را در جهت تسخیر قلوب و صنعت جهان پیش برد، در مسیری برای حل مشکلات و متکی به مردم خود.مسکن "مردم" در سرای "خرد"

از بدترین نقطه جهان که درگیر فرمانروایی خودکامه واز کشوری در دوران جنگ مثال آوردیم تا اراده تجربه شده یک ملت را الگوی خود قرار دهیم .

موضوع بحث "مسکن" است، مقوله ای که مشغله فکری تمامی بشر روی این کره خاکی است، دراین مرز وبوم به موضوع مسکن باید به نحوی بپردازیم که قابلیت گنجانیدن در مصوبات بیشمار دولت را داشته ، در صورت اجرای تصمیم، مشهود بوده و در سریع ترین زمان ممکنه پاسخگوی نیاز رو به تزاید مردم باشد .

انبوه سازی توسط مردم

واکاوی موضوع حاکی از آن است که ، دولت میتواند بودجه پیش بینی شده به شهرداریها با ردیفهایی که به موضوع "مسکن" اختصاص داشته باشد را با منظور تشویق به ساخت وساز، تقاضای مردم برای ساخت مسکن پوشش داده، در مرحله صدور "پروانه ساخت" میزان هزینه صدور اعلام شده توسط شهرداری را به صورت آنلاین و موردی به شهرداری پرداخت نماید.

شهرداری می تواند صدور پروانه ساخت را در مکان و به میزان طبقات مورد درخواست ودلخواه متقاضیان ، به صورت محاسبات وارونه، به این نحو که از 5 طبقه به بالا، اخذ هزینه صدور پروانه با هر طبقه و به صورت پلکانی معکوس (کم شدن) محاسبه و در پروانه درج شود، انجام دهد.
به صورت نمونه : اگر 5 طبقه اول هر طبقه 100 تومان باشد درطبقه 6 مبلغ 80 تومان، در طبقه 7 مبلغ 60، در طبقه 8 مبلغ 40 تومان ( اعداد تمثیلی می باشد) .

دراین حالت کلیه دستگاه های ذیربط در خصوص اخذ هزینه خدمات از متقاضی را موکول به زمان پیش بینی شده برای پایان کار نماید، که به عبارتی هزینه "پس اینی " عنوان می شود.

دولت می تواند قیمت مسکنی که توسط دستگاه های اجرائی، شرکتهای دولتی و دیگر دوایری که به نحوی از انحاء مختلف، نام آنها در بودجه سنواتی قید شده باشد، به نحوی محاسبه و اعلام نماید که "قیمت زمین" از فهرست هزینه ساخت حذف شده باشد.

و بازهم دولت می تواند، اراضی در اختیار یا تملک "زمین شهری" را در صورت بودن متقاضی برای ساخت مسکن، بدون در نظر گرفتن ارزش افزوده و به صورت "قیمت دفتری" به متقاضیان خرد یا انبوه ساز بصورتی که دریافت هزینه آن را منوط به زمان دریافت پایان کار نماید، واگذار و از این طریق رشد ساخت مسکن با اهرم تشویق عموم "شهروندان" در ساخت و تولید مسکن، باشد.

امیدواریم با بسته ماندن انتفاع احتمالی مسئولین از مقوله تأمین و رفع نیاز مردم که اخیراً بارقه هایی از آن در قوه قضاییه دیده می شود، با همکاری نمایندگان حاضر در قوه مقننه بازبینی اساسی در موضوع "مسکن" اتفاق افتاده و به صورت زیرساختی، ساخت و ساز مسکن با ارائه طریق، سیاست خوب و با دست مردم بصورت "خودجوش" و"تشویقی"تأمین کننده باشد.

از دیرباز "مسکن" به صورت کالا درآمده است که هر شخص حقیقی و یا حقوقی را برآن میدارد که وارد حوزه آن شده و انتفاع خودخواسته را از این میان نصیب خود نماید.

"دولت" نیز خوداز این قاعده مستثنی نبوده و در یک بازارآشفته که "قوانین و مقررات " در هم تنیده ، غیرمنقح و نامأنوس با زمان خود و شهرسازی عصر حاضر از جمله "قانون شهرداری" که هراز چندگاه با جرقه ای تبصره یا ماده ای از آن اصلاح شده است، به آن دامن زده ودر یک دور تسلسل اقدام به اخذ تصمیمات وصله پینه ای در طول سال های متمادی گرفته و همواره سعی نموده عموما با طرح های غیرکارشناسی از قبیل مسکن"مهر"، "اجتماعی"،"ملی" یا دیگر عناوین، بدون در نظرگرفتن "مردم" از آن به عنوان ابزارتبلیغاتی و باوضع مقرراتی که به عنوان فرمان حکومتی تلقی می گردد، استفاده نموده و در این مسیر حتی بانک ها را " بانک عامل" خود عنوان و گردش مالی در این عرصه رانیز به خود اختصاص می دهد.

در صورتی که می توان از "شهرداری " ها بالاخص "کلانشهر"ها به عنوان فصل مشترک میان دولت و مردم، بیشترین بهره را در جهت اعمال سیاست مبتنی برحضور مردم در ساخت و تولید مسکن، از مسیر تخصیص بودجه وتشویق ، بدست آورد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی ( سازمان امور مالیاتی ) از جمله ابزار مهم پیشبرد این هدف است که با تعویق اخذ مالیات (موکول به پایان کار و...) موجبات اعتمادسازی مردم نسبت به دستگاه مالیاتی و هم تشویق مردم به ساخت و ساز می گردد.

در زمان حاضر، عنوان "دولت می تواند" موضوعی است بی پایان در بستر زمان که در صورت داشتن اراده و همدلی با مردم می شود نشدنی ها راانجام داد . بهترین راه این است که تأمین نیاز مردم به "سرپناه" را به خود ایشان واگذار نموده و با تدوین سیاست های مناسب و عامه پسند پایه های "حکمرانی مطلوب "را بنا نهاده و مشارکت مستمر مردم را به همراه داشت .

مثال آخر؛یک گونه از موش ها که در منطقه عمومی کشورهندوستان زندگی و به نحو بی سابقه ای تولید مثل می‌کنند، هموار در مقاطعی از سال که خود آن را تعیین می نمایند به خاطر "کنترل جمعیت" و تنظیم آن، به صورت دسته جمعی به کنار رودخانه "گنگ" آمده و به منظور مردن در آن شیرجه میروند و از این طریق همیشه به صورت خودجوش و غریزی، میزان جمعیت کنترل، شده و در یک مسیر نرمال ومستمر به زندگی خود ادامه می دهند.

بر گرفته از،سایت اعدال

 

آ* دولت، مسکن ومردم

سیدرضا علوی

دولت، مسکن ومردم

دولت می تواند در یک اقدام هماهنگ و هم گون یا تفاهم نانوشته ولی ساختاری، اعمال واقدامات خود را سیاست نماید

 

آ* علی شکوری‌راد

پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است

شکوری‌راد: پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است ...
ایالات متحده امریکا به صحنه اعتراضات مردمی به رفتارها و اقدامات پلیس این کشور و البته مسوولان دولتی‌اش تبدیل شده

 

آ* در نشست خبری ویژه سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام(س)آ
محمدعلی انصاری

نوشیدن جام زهر، عزل قائم مقام رهبری، ارتداد سلمان رشدی، نامه به گورباچف و.... از اقدامات انقلابی امام است

آخرین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) | پایگاه خبری جماران

به بهانه اینکه می خواهیم انقلاب را خالص کنیم آنقدر دایره را تنگ نکنیم/ انقلابی به معنای پرخاشگری نیست

به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی خواهش می کنم در روزهای 13، 14، و 15 خرداد به حرم مراجعه نکنید

 

 

آ* تئوریسین از نوع

خودبزرگ بینی

انتقاد شدید دکتر زیباکلام از عقب‌نشینی ایران در برابر چین

صادق زیباکلام: هیچکس به جهانگیری و هاشمی رأی نمی‌دهد
مدت‌هاست که دیگر حزبی به نام کارگزاران سازندگی در ایران وجود ندارد

 

 

آ* آیا دوم خرداد ۷۶ در ۱۴۰۰ تکرار شدنی است؟آ

 

خاتمی: برای شرکت در انتخابات دو پيش ‌‏شرط دارم

 

فعالان سیاسی پاسخ می‌دهند 

 

 

 

آ* پایان اصلاحات؟!آ

 

اصلاح طلبان در پی تعیین تکلیف اصلاحات/موافقان و مخالفان پایان کار ...

 

 

آ* اطلاعیه مهم دفتر معاون اول رییس‌جمهور


دکتر جهانگیری و

واگذاری سهام عدالت

 

سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به شهرستان شهریار - وب سایت ...

اهتمام جدی دکتر جهانگیری برای واگذاری دقیق و علمی سهام عدالت به مردم با هدف انتفاع هر چه بیشتر آنان

 

 

آ* وزارت خارجه آمریکا، ایران را در لیست سیاه قرار داد
دستورالعمل آمریکا برای جلوگیری از دور زدن تحریم ایران

استاد دانشگاه آلاباما: تحریمهای امریکا علیه ایران باید شکسته شود ...

در ادامه دست و پا زدن‌های واشنگتن برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، وزارت خارجه ایالات متحده، جمهوری اسلامی را به همراه چهار کشور دیگر به بهانه «عدم همکاری با آمریکا علیه تروریسم» در لیست سیاه قرار داد

 

 

1

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

      پارلمان اروپا خواستار لغو تحریم های ایران شد        

پارلمان اروپا خواهان لغو تحریم‌ها شد | خبرگزاری ایلنا

گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا خواستار لغو تحریم های کشورها در زمان همه گیری کروناویروس شدند

میخائیل گورباچف                       

سخنگوی میخائیل گورباچف بستری بودن وی در شفاخانه را رد کرد
جهان پس از کرونا و لزوم بازنگری در اصول سیاست جهانی / کاهش ۱۵ درصدی هزینه نظامی کشورها  

                     آنگلا مرکل                      مرکل برای سومین‌بار به لرزه افتاد + فیلم 

پشتیبانی خود از سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد برای پشت سر گذاشتن بحران کرونا راهی دشوار در پیش است

 

 

 

 

آ 

آمریکای ترامپ                                          

انزوای آمریکای ترامپ
با تصمیم ترامپ مهاجرت به آمریکا متوقف می‌شود/بعد از سقوط تاریخی ؛ معاملات نفت پیش فروش آمریکا در محدوده منفی ادامه دارد/واکنش ترامپ به رایگان شدن نفت در آمریکا: وقت آن است که نفت بخریم                  

 

        آمریکای آمریکائیان                                    

تلفات کرونا در آمریکا پنج رقمی شد

هشدار برای وضعیت کرونا در آمریکا
در رسانه‌های آمریکا؛ چرا در نیویورک کرونا سه برابر ووهان کشت؟آ

 


            

 

 

 

 

آ

 

 دکتر جهانگیری

و واگذاری سهام عدالتدستور دكتر جهانگیری برای رسیدگی فوری به سیل زدگان - ایرنا

 اهتمام جدی دکتر جهانگیری برای واگذاری دقیق و علمی سهام عدالت به مردم با هدف انتفاع هر چه بیشتر آنان

 

علی شکوری‌راد،
ایالات متحده امریکاواعتراضات مردمی

شکوری‌راد: پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است ...

پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است

 

آیت الله امینی درگذشت

آیت الله ابراهیم امینی درگذشت

آیت الله ابراهیم امینی ساعتی پیش به رحمت خدا رفتند

فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی به روزرسانی شد

قیمت دلار در سامانه نیما اعلام شد / نرخ ارز نیمایی در ۱۰ اردیبهشت ...

 فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی (4200) و نیمایی اشخاص حقیقی وحقوقی

  

Image result for ‫حرف پ‬‎Image result for ‫حرف ی‬‎Image result for ‫حرف م‬‎Image result for ‫حرف و‬‎Image result for ‫حرف ن‬‎

                                                مقیاس، اندازه                                        

                      معماری -- شهرساری -- عمران -- تکنولوژی                  

علی مطهری، نماینده مجلس

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.