سیدمحمد خاتمی: ممکن است خدایی نکرده براندازان موفق شوند
رئیس جمهوری اسبق با ابراز خرسندی از موضع به گفته او «روشن» رهبر ایران در برابر آمریکا یادآور شد: «موضع ایران، "مقاومت آری، نبرد نه" بوده و طرف مقابل نیز اعلام کرده است که به دنبال جنگ نیست و شاید مصلحت آنها نیز در همین باشد» 

 

Related image
خاتمی همچنین شرایط داخلی کشور را برای شکل‌گیری وحدت عمومی بین جریان‌ها و دیدگاه‌های سیاسی مختلف، فراهم و بسیار مناسب عنوان کرد و مصداق آن را رخداد ساقط کردن پهپاد ارتش آمریکا توسط موشک‌های سپاه پاسداران ایران دانست و گفت اسقاط پهپاد مورد حمایت همه جریان‌های کشور قرار گرفت و حتی در خارج از کشور، برخی نیروهای مخالف، درباره این موضوع و تمامیت ارضی ایران وحدت‌ نظر داشتند که باید از این موقعیت استفاده کرد و چه موقعیتی بهتر از این برای ایجاد وحدت بین نیروهای کشور.
محمد خاتمی، رئیس جمهوری اسبق گفت: «اگر مردم از اصلاحات مایوس شوند، اندک اندک ذهنیت براندازی قوت می‌گیرد و ممکن است خدایی نکرده بتوانند موفق شوند» .
آقای خاتمی که در دیدار اعضای انجمن مهندسان سخن می‌گفت، با اشاره به این که درصد بالایی از مردم ایران به جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا کاری ندارند، تصریح کرد که این دسته از مردم سوال‌هایی درباره عملکرد نظام، جریان‌های سیاسی در ذهنشان است که باید از دولت و نظام و اصلاح‌طلبان پاسخ مناسب بگیرند.
خاتمی سپس از اصلاح‌طلبان خواست تا برای جلوگیری از یاس مردم و کاهش تمایل به براندازی ضمن پاسخگویی به سوال‌های ذهنی آنها حتی اگر نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، این مساله را با مردم در میان بگذارند.
او گفتمان اصلاحات را دارای عیوبی دانست که به زعم او موجب شده کارآمدی آن در جامعه دچار اشکال شود.
آقای خاتمی با تاکید بر این که نظام، ساختارها و رفتارها باید اصلاح شود، خواستار کاهش محدودیت‌ها و تامین اطمینان مردم از داشتن حق انتخاب شد.
رئیس جمهوری اسبق ایران همچنین ضمن تاکید بر حفظ جانب احتیاط و اجتناب از تندروی در مسایل منطقه خاورمیانه، خاطرنشان کرد که دستگاه دیپلماتیک در عین حفظ عزت ملت ایران، به هیچ وجه نباید به سوی ماجراجویی برود و مشکلاتی برای کشور و منطقه پیش بیاورد.
رئیس جمهوری اسبق ایران همچنین شرایط داخلی کشور را برای شکل‌گیری وحدت عمومی بین جریان‌ها و دیدگاه‌های سیاسی مختلف، فراهم و بسیار مناسب عنوان کرد و مصداق آن را رخداد ساقط کردن پهپاد ارتش آمریکا توسط موشک‌های سپاه پاسداران ایران دانست و گفت اسقاط پهپاد مورد حمایت همه جریان‌های کشور قرار گرفت و حتی در خارج از کشور، برخی نیروهای مخالف، درباره این موضوع و تمامیت ارضی ایران وحدت‌ نظر داشتند که باید از این موقعیت استفاده کرد و چه موقعیتی بهتر از این برای ایجاد وحدت بین نیروهای کشور.

 

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.