3

بهزاد نبوی
پیش بینی در مورد انتخابات 1400

راهکار نبوی به اصلاح‌طلبان برای انتخابات 98 - فرارو
به هیچ وجه منکر وجود انتقاد به شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان یا مجلس دهم نیستم ولی ارتباط آن را با شکست میانه‌روها و اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر منطقی نمی‌دانم. این شکست مشابه شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس هفتم معلول عوامل متعددی بوده و هست

 

******************

 

عبدالکریم حسین‌زاده

نایب رییس فراکسیون امید مجلس

اصلاح‌طلبی نیازمند کن‌فیکون است/ پدرسالاری و نوچه‌پروری موانع اصلاح‌طلبی هستند

نایب رییس فراکسیون امید کسب جایزه گِرَمی را به «کیهان کلهر» تبریک گفت
جریان اصلاح طلبی در ایران دچار مشکلات اساسی‌ است و وضع امروز شورای عالی هم معلول آنهاست؛ از جمله عدم ارتباط ارزشی و هنجاری اصلاح طلبان با پایگاه اجتماعی و از دست دادن قدرت نمایندگی طبقه متوسط

 

********************* 

 

مسیح مهاجری
از آنچه امام خمینی(س) برای زمامداری در نظر داشت، فاصله زیادی داریم

مسیح مهاجری: مجلس دیگر در هیچ جای امور نیست ولی ابزار خوبی برای ...
آ«اگر به سراغ بررسی وضعیت مسئولیت‌ها در بخش‌های مختلف کشورمان برویم، به این نتیجه خواهیم رسید که ما از آنچه امام خمینی برای زمامداری در نظر داشت، فاصله زیادی داریم »
آ
 

امروز42
دیروز88
هفته کذشته130
ماه گذشته3454
مجموع62793

آی پی شما 75.101.220.230 مشخصات Unknown - Unknown سه شنبه, 08 مهر 1399 13:28

Guests : 2 guests online Members : No members online
Powered by CoalaWeb

آرمانشهر، تامس مور تا ابراهیم رئیسی

شوراها اولین سد مقابل زمین‌خواری و رانت‌خواری هستند | اقتصاد آنلاین
اتوپیا ، مدینه فاضله، شهرسالم
شوراها اولین سد مقابل زمین‌خواری و رانت‌خواری هستند

 

از قدیم فلاسفه و بزرگان به دنبال شهر سالم، آرمانشهر و مدینه فاضله بوده‌اند، آرمانشهر شهری است که مبتنی بر معنویت، اخلاق، عقلانیت و عدالت بنا شده و عدالت در آن بر تمام امور شهر و آبادی سایه افکنده باشد
آرمان شهر، با نام های گوناگونی چون: مدینه فاضله، ناکجا آباد، شهر خدا، بر این اعتقاد بود که حکمت و عدالت اجتماعی، دو اصل بسیار مهم و زیربنایی مدینه فاضله است. ارسطو و آموز ه های اسلام، به تفصیل، به موضوع مدینه فاضله پرداخته است. رئیس مدینه فاضله ، شخصی عالم به همه علوم و معارف و حقایق است که راه های سعادت در آرمان شهر فارابی، هر گونه امتیاز و تفاوت برای افراد جامعه، ممنوع است .
تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه گفت: شوراهای شهر و روستا باید اولین سد در مقابل زمین خواران، رانتخواران و تخریب کنندگان محیط زیست و کسانی که حقوق عامه را ضایع می کنند باشند، دادستانی و قوه قضاییه آخرین مرحله است.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در جلسه شورای عالی استانها افزود: ما در اسلام واژه امت را داریم که نشانه حرکت و پویایی در شهر و روستاست. افرادی که مثلا در کار در یک روستا در کار دامداری هستند و در کنار آبی زندگیشان را تشکیل می شد، یک طایفه را تشکیل می دهند و بعد از آن در یک سرزمین یک ملت شکل می گیرد که به یک ریشه اجدادی واحد می رسند اما خداوند در واژه های اسلامی واژه امت را قرار داده است. امت واژه ای است که حرکت مردم به دنبال یک هدف و مقصد واحد را نشان می دهد.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: در واژه امت عنصر حرکت وجود دارد. امت پویاست. هیچ وقت ایستا نیست. عنصر امام و مقتدا در آن دیده شده است. تمام ظرفیت های امت در جهت رسیدن به اهداف بزرگ است و آن هدف بزرگ حرکت به سمت خداوند متعال و جامعه ربانی ساختن است.
رئیسی گفت: در همین مسیر شهر سالم یا آرمانشهر را داریم. هر آبادانی مد نظر است. شاید بزرگان در قدیم هر کدام برای آرمانشهر یک شاخص بیان کرده باشند اما از مجموع آموخته ما این است که شهر سالم و شهر اسلامی ویژگی هایی دارد، مهمترین ویژگی شهر سالم یا شهر اسلامی این است که مبتنی بر معنویت، عقلانیت، اخلاق و عدالت است.
وی افزود: اساس روابط در شهر سالم بر اخلاق و معنویت و عدالت است. هر چیزی در این شهر باید جای خودش باشد. یک نوع عقلانیت در آبادی باید حاکم باشد و معنویت باید جزو پایه های اساسی شهر باشد. در قانون اسلامی ایران نیز در اصل ۱۰۱ و ۱۰۲ و به ویژه در اصل ۱۰۰ در فلسفه تشکیل شوراها اشاره شده است که برای پیشرفت امور اقتصادی و اجتماعی، فرهنگی و عمرانی شهرها شوراها تشکیل شود. در واقع تشکیل شوراها برای پیشرفت امور اقتصادی شهرها و روستاهاست و برای پیشرفت امور فرهنگی و خدمات رسانی به مردم است.
رئیسی گفت: باید تلاش کرد این فلسفه و این جهت و هدف هیچ زمانی گم نشود و همراه این هدف به عنوان هدف اساسی برای پیشرفت شهر و روستا از نظر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی بهداشتی، خدماتی و عمرانی باشد. همه دستگاهها باید در ا ین مسیر تدبیر کنند، عموم مردم هم باید مشارکت داشته باشند و شوراها جلوه حضور مردم و نقش آفرینی مردم در خدمات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.
وی ادامه داد: هدف اساسی تشکل شوراها باید همواره مد نظر و توجه باشد. اعضای شوراها باید دژ محکمی در برابر فساد و را نتخواری و هر امری که حقوق شهر و روستا را ضایع می کند باشند. این دژ محکم و مستحکم باید سدی در مقابل هر نوع کژی که حقوق عامه را ضایع می کند و به منابع طبیعی و ذخایر کشور ضربه وارد کند باشد و اجازه ندهد منافع شخصی حقوق مردم را با زمین خواری ها و دست اندازی در مراتع از بین ببرد و باید مانع شود.
رئیس قوه قضاییه گفت: اعضای شوراها باید همکار همه بخش ها در کشور باشند و در مقابل زیاده خواهی ها، فساد و رانتخواری ها ایستادگی کنند. در این مسیر همکاری با دستگاه قضایی لازم است ما شوراها را همکار قوه قضاییه می دانیم نباید اجازه دهیم یک فرد یا شرکت حق یک شهر را روستا را ضایع کند.
وی افزود: هیچ کس نبایدحق استفاده از محیط زیست، آب و خاک سالم را ضایع می کنند. هیچ کس چنین حقی ندارد نباید حقوق عامه به دست افراد زیاده خواه ضایع شود با توسعه اقتصادی و اجتماعی موافق هستیم اما در جامعه پیشرفته هر گونه توسعه اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است اصل حفظ محیط زیست است. در مورد هر نوع توسعه یافتگی که محیط زیست را از بین ببرد باید تجدید نظر شود.
رئیسی گفت: ظرفیت زیادی قانون اساسی برای شوراها قرار داده است. حق ارائه طرح به مجلس دارید کنار آن تکلیف هم هست. هر جا که قانون اساسی به کسی حقی داده تکلیف هم از آن می خواهد. باید از این ظرفیت قانونی اساسی به درستی استفاده شود.
وی افزود: تغییر کاربری در اراضی کشاورزی باید با دقت انجام شود. نباید در یک روستا ویلاسازی غیر اصولی انجام شود. مخالف این نیستیم که در یک جای خوش آب و هوا افرادی ساخت و ساز کنند اما باغات باید حفظ شود. حریم شهر و روستا و باغ ها باید حفظ شود. هیچ کمیسیون ماده و تبصره و انواع قوانین نباید باعث از بین رفتن حقوق عامه شود.
رئیس قوه قضاییه گفت: دادستان ها و مسئولان قضایی در همه استانها و مجموعه های نظارتی باید برای قانون مداران مامن باشند و برای قانون شکنان خوف ایجاد کنند. شوراها هم باید همین طور باشند. اگر کسی بخواهد به حقوق مردم و بیت المال دست اندازی کند اولین مانع باید شورا باشد دادستان آخرین مرحله است.دستگاه قضایی آخرین راهکار است.
وی افزود: اولین جایی که در برابر فرد متخلف و زمین خوار می ایستد باید شورای روستا باشد. اعضای شوراها باید نفوذ ناپذیر باشند. نباید خریدنی باشند تا نوبت به دادستان برسد. شاید به دادستان نوبت نرسد. ما می خواهیم نوبت رسیدگی به تخلفات به دادستان نرسد.شورا درست نشده که تخلف کند شورا ایجاد شده که حافظ حقوق مردم باشد هر چه که مانع پیشرفت باشد شورا باید مانع آن باشد.شوراها باید حامی و حافظ جنگل، مراتع و محیط زیست باشد.اگر دستگاهها و به ویژه شوراها کارشان را درست انجام دهند کار به دادستان نمی رسد.

 

 

آ* دولت، مسکن ومردم

سیدرضا علوی

دولت، مسکن ومردم

دولت می تواند در یک اقدام هماهنگ و هم گون یا تفاهم نانوشته ولی ساختاری، اعمال واقدامات خود را سیاست نماید

 

آ* علی شکوری‌راد

پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است

شکوری‌راد: پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است ...
ایالات متحده امریکا به صحنه اعتراضات مردمی به رفتارها و اقدامات پلیس این کشور و البته مسوولان دولتی‌اش تبدیل شده

 

آ* در نشست خبری ویژه سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام(س)آ
محمدعلی انصاری

نوشیدن جام زهر، عزل قائم مقام رهبری، ارتداد سلمان رشدی، نامه به گورباچف و.... از اقدامات انقلابی امام است

آخرین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) | پایگاه خبری جماران

به بهانه اینکه می خواهیم انقلاب را خالص کنیم آنقدر دایره را تنگ نکنیم/ انقلابی به معنای پرخاشگری نیست

به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی خواهش می کنم در روزهای 13، 14، و 15 خرداد به حرم مراجعه نکنید

 

 

آ* تئوریسین از نوع

خودبزرگ بینی

انتقاد شدید دکتر زیباکلام از عقب‌نشینی ایران در برابر چین

صادق زیباکلام: هیچکس به جهانگیری و هاشمی رأی نمی‌دهد
مدت‌هاست که دیگر حزبی به نام کارگزاران سازندگی در ایران وجود ندارد

 

 

آ* آیا دوم خرداد ۷۶ در ۱۴۰۰ تکرار شدنی است؟آ

 

خاتمی: برای شرکت در انتخابات دو پيش ‌‏شرط دارم

 

فعالان سیاسی پاسخ می‌دهند 

 

 

 

آ* پایان اصلاحات؟!آ

 

اصلاح طلبان در پی تعیین تکلیف اصلاحات/موافقان و مخالفان پایان کار ...

 

 

آ* اطلاعیه مهم دفتر معاون اول رییس‌جمهور


دکتر جهانگیری و

واگذاری سهام عدالت

 

سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به شهرستان شهریار - وب سایت ...

اهتمام جدی دکتر جهانگیری برای واگذاری دقیق و علمی سهام عدالت به مردم با هدف انتفاع هر چه بیشتر آنان

 

 

آ* وزارت خارجه آمریکا، ایران را در لیست سیاه قرار داد
دستورالعمل آمریکا برای جلوگیری از دور زدن تحریم ایران

استاد دانشگاه آلاباما: تحریمهای امریکا علیه ایران باید شکسته شود ...

در ادامه دست و پا زدن‌های واشنگتن برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، وزارت خارجه ایالات متحده، جمهوری اسلامی را به همراه چهار کشور دیگر به بهانه «عدم همکاری با آمریکا علیه تروریسم» در لیست سیاه قرار داد

 

 

1

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

      پارلمان اروپا خواستار لغو تحریم های ایران شد        

پارلمان اروپا خواهان لغو تحریم‌ها شد | خبرگزاری ایلنا

گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا خواستار لغو تحریم های کشورها در زمان همه گیری کروناویروس شدند

میخائیل گورباچف                       

سخنگوی میخائیل گورباچف بستری بودن وی در شفاخانه را رد کرد
جهان پس از کرونا و لزوم بازنگری در اصول سیاست جهانی / کاهش ۱۵ درصدی هزینه نظامی کشورها  

                     آنگلا مرکل                      مرکل برای سومین‌بار به لرزه افتاد + فیلم 

پشتیبانی خود از سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد برای پشت سر گذاشتن بحران کرونا راهی دشوار در پیش است

 

 

 

 

آ 

آمریکای ترامپ                                          

انزوای آمریکای ترامپ
با تصمیم ترامپ مهاجرت به آمریکا متوقف می‌شود/بعد از سقوط تاریخی ؛ معاملات نفت پیش فروش آمریکا در محدوده منفی ادامه دارد/واکنش ترامپ به رایگان شدن نفت در آمریکا: وقت آن است که نفت بخریم                  

 

        آمریکای آمریکائیان                                    

تلفات کرونا در آمریکا پنج رقمی شد

هشدار برای وضعیت کرونا در آمریکا
در رسانه‌های آمریکا؛ چرا در نیویورک کرونا سه برابر ووهان کشت؟آ

 


            

 

 

 

 

آ

 

 دکتر جهانگیری

و واگذاری سهام عدالتدستور دكتر جهانگیری برای رسیدگی فوری به سیل زدگان - ایرنا

 اهتمام جدی دکتر جهانگیری برای واگذاری دقیق و علمی سهام عدالت به مردم با هدف انتفاع هر چه بیشتر آنان

 

علی شکوری‌راد،
ایالات متحده امریکاواعتراضات مردمی

شکوری‌راد: پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است ...

پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است

 

آیت الله امینی درگذشت

آیت الله ابراهیم امینی درگذشت

آیت الله ابراهیم امینی ساعتی پیش به رحمت خدا رفتند

فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی به روزرسانی شد

قیمت دلار در سامانه نیما اعلام شد / نرخ ارز نیمایی در ۱۰ اردیبهشت ...

 فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی (4200) و نیمایی اشخاص حقیقی وحقوقی

  

Image result for ‫حرف پ‬‎Image result for ‫حرف ی‬‎Image result for ‫حرف م‬‎Image result for ‫حرف و‬‎Image result for ‫حرف ن‬‎

                                                مقیاس، اندازه                                        

                      معماری -- شهرساری -- عمران -- تکنولوژی                  

علی مطهری، نماینده مجلس

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.