آمریکا بعد از ناکامی ایجادتفرقه در لباس اهل سنت( داعش)Image result for ‫محمود الصرخی کربلا‬‎

اینبار در چهره یک سید حسنی دانشجوی مهندسی ساختمان «آیت الله خود خوانده» معروف به ؛مرجع بعثی؛ ظاهر میشود


روحانی نمای شیعه‌ای که با داعش همکاری می‌کند!؛آیت‌الله سیستانی خشونت‌ها در عراق را محکوم کرد
هواداران محمودالصرخی مبتکر "رپ شیعی" در عزاداریها ومولودی هامیباشند که متاسفانه در برخی از مراسم ایرانیها نیز مشاهده شده است


یک مقام امنیتی در شهر کربلا می گوید: "محمود الصرخی" معروف به "سید حسنی" که حدود 3 سال پیش ناپدید شد و مدتی در محل نامعلومی پنهان شده بود، چند ماهی است مجددا در شهرهای جنوبی عراق ظاهر شده و هوادارانش به تخریب دیگر مراجع شیعه به ویژه حضرت آیت الله سید «علی سیستانی» می پردازند.
در حال حاضرآیت الله سیستانی از مراجع تقلید شیعه در عراق خشونت‌های نیروهای امنیتی و همچنین معترضان را در اعتراضات روزهای اخیر در این کشور محکوم کرد.
شهرهای مختلف عراق از جمله بغداد، پایتخت، از چندین روز پیش صحنه اعتراضات گسترده‌ای بوده است. این اعتراضات تاکنون به کشته شدن دست کم ۳۰ نفر و مجروح شدن ۳۴ نفر منجر شده است.
آیت الله سیستانی ضمن ابراز همدردی با معترضانی که از فقدان شغل و خدمات عمومی و فساد خشمگین هستند، گفته است که دولت در برآورده کردن درخواست‌های مردم در ایجاد اصلاحات شکست خورده است.
او گفته دولت باید قبل از آن که خیلی دیر شود، دست به اقدام بزند
پیشترعادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق ضمن پذیرفتن "مطالبات به حق" معترضان خواهان پایان دادن به اعتراضات و برقراری آرامش شده است.
تظاهرات‌کنندگان از فساد دولتی و اداری، نامناسب بودن خدمات عمومی و نرخ بالای بیکاری خشمگین هستند.
در حالی که معترضان خواستار استعفای عادل عبدالمهدی هستند، او در یک سخنرانی بی سابقه تلویزیونی، با لحنی مسالمت جویانه با معترضان صحبت کرد.
نخست‌وزیر عراق گفت که پاسخگوی نگرانی‌های معترضان خواهد بود، اما در عین حال هشدار داد که "هیچ راه حل جادویی" برای مشکلات این کشور وجود ندارد.
هزاران معترض مقررات منع آمد و شد در بغداد و چندین استان جنوبی این کشور را نادیده گرفته و به خیابان‌ها آمده‌اند و در مقابل، نیروهای امنیتی به آنها تیراندازی کردند.
آقای مهدی در سخنان خود خواستار حمایت قانونگذاران این کشور شد. او وعده تصویب قانون جدیدی را داد که براساس آن خانواده‌های فقیر بتوانند از حداقل درآمد برخوردار باشند.
او خطاب به معترضان گفت: "تایید می‌کنم که صدای شما حتی قبل از این که دست به اعتراض بزنید، شنیده شده است."
اما در عین حال افزود که ایجاد تغییرات نیازمند زمان است.
در پشت تمامی این ماجراها هواداران محمود الحسنی الصرخی از شخصیت‌های دینی شیعه در کربلا است که داعیه مرجعیت دارد در کربلا، بصره و چند شهر شیعی عراق با نادیده گرفتن جنگ تمام عیار عراق علیه داعش به مخالفت با آیت الله سیستانی پرداخته و ایشان با فتوای جهاد آیت الله سیستانی برای جنگ با داعش نیز مخالفت کرده است.
گفتنی است در حوادثی که طی آخرین جلسه مجلس کشورعراق برگزار شد نیز موید این مساله است. اسامه النجیفی" رییس سابق مجلس عراق پس از درخواست استراحت نیم ساعته، ساختمان مجلس را به همراه دیگر نمایندگاه ائتلاف متحدون ترک کرد و با خروج نمایندگان عراق از مجلس این جلسه برای انتخاب ریاست‌های سه گانه به حد نصاب نرسید.
فرقه گرایی و بر هم زدن وحدت عراق تنها در زمین سنی‌ها صورت نمی‌گیرد. در این زمینه اخیرا حوادثی در شهر کربلا رخ داد که نشان دهنده پی‌گیری این مساله در میان شیعیان نیز هست.
«‌ محمود حسن الصرخی»‌ که ادعای ارتباط با امام زمان (عج) را دارد عامل این فتنه بود که طی این غائله در درگیری‌های بوجود آمده نعدادی کشته و زخمی شده و بسیاری از هواداران وی دستگیر شدند.
اطلاعاتی محرمانه درباره "الصرخی"
برخی اسناد و اطلاعات موجود درباره "الصرخی" حکایت از آن دارد که وی در اواسط دهه نود قرن گذشته ی میلادی (حدود سال 1984) دانشجوی رشته ی مهندسی در یکی از دانشگاه های بغداد بوده است، گفته می شود وی مدتی از همکلاسی های دوران دانشجویی "عدی" فرزند "صدام" دیکتاتور سابق عراق بود و در همان زمان عضو حزب بعث شد و به یکی از دوستان نزدیک "عدی" مبدل شد.
در همان زمان او در پارتی های مختلطی که توسط "عدی" برگزار می شد شرکت می کرد و حتی تصاویری از رقصیدن وی دراین پارتی ها وجود دارد.
از جمله اطلاعاتی که در مورد وی وجود دارد این است که، او در مجالس و محافل مختلف خود به گونه های مختلف مدعی ارتباط با امام زمان(عج) شده است. از جمله ادعاهای عجیب وی این است که در یک دیدار محرمانه با برخی هوادارانش مدعی شده که امام زمان(عج) با خواهر او ازدواج کرده و داماد خانوادگی آنها شده است.
دفتر "الصرخی" در تاریخ 7 شوال 1432 بیانه ای رسمی صادر کرد و در آن به طور مستقیم مدعی شده بود که "الصرخی" با امام زمام(عج) دیدار داشته و دستوراتی برای چگونگی فعالیت دریافت کرده است. او همچنین گروهی بنام "شبکه امام زمان برای اعدام" تاسیس کرد و مدعی شده که امام زمان از مراجع تقلید حاضر رضایت ندارد از همین رو فتوای اعدام مراجع تقلید را صادر کرد.
بررسی های انجام شده در مورد کتاب ها، تالیفات و دست نوشته های "الصرخی" نشان می دهد که او نه تنها برای اعلم بودن در مرجعیت دارای علم بالایی نیست بلکه از کمترین اطلاعات در زمینه علوم دینی برخوردار است، زیرا مطالعه نوشته های وی نشان می دهد که او بسیاری از مطالبش را به طور کامل و صد درصد از کتب دیگر علما و مراجع به ویژه حضرت آیت الله خوئی(ره) به سرقت برده است.
گفتنی است، "الصرخی" و هوادارانش او را بالاتر و حتی برابر با دیگر مراجع شیعه می دانند و می گویند برای مثال: حتی اگر هم "آیت الله الصرخی" با آیت الله سیستانی در یک سطح علمی باشند، باز هم "آیت الله الصرخی" به دلیل "عرب بودن" از آیت الله سیستانی اعلم تر است! همین امر باعث شده همواره در کنار نام وی اصطلاح " مرجع تقلید عربی و عراقی" نوشته شود.
"الصرخی" که همواره ادعای اسلامگرایی داشته، اما در انتخابات های گذشته همواره از نامزدها و احزاب غیر اسلامی و غیر دینی به ویژه حزب کمونیست عراق حمایت کرده است.
شایان ذکر است یکی از افراد نزدیک و یاران "الصرخی" "فائز الشمری" نام دارد. براساس اسنادی که پس از تسخیر مقر سازمان اطلاعات و امنیت حزب بعث بعداز سقوط رژیم صدام به دست آمده، مشخص شد که "فائز الشمری" یک سنی مذهب و از اهالی شهر فلوجه بوده که از کارکنان سازمان امنیت بعث به شمار می رفت و در زمان صدام مدتی ماموریت یافت که با عمامه ای سفید رنگ به صورت یک روحانی شیعی در محافل ومجالس مختلف مانند دروس برخی مراجع حاضر شود.
پس از اشغال عراق نیروهای امریکایی و عراقی به مسجدی در منطقه السیده در بغداد که زیر نظر "فائز الشمری" بود حمله کرده و مقدار زیادی از سلاح ها و موشک های ارتش سابق عراق را در انبار مسجد کشف و ضبط کردند.
پیش از آن حمله "الشمری" گریخته بود و مدتی بعد با عمامه سیاه رنگ در کنار "الصرخی" به عنوان یکی از هواداران وی ظاهر شد.
توانایی ها و امکانات الصرخی
در پی افزایش فعالیت گروهک "الصرخی" به ویژه علیه مراجع تقلید و احساس خطر از سوی دولت عراق، فعالیت اطلاعاتی امنیتی علیه وی آغاز شد تا حامیان اصلی و پشت پرده وی مشخص شود.
بررسی های انجام شده نشان می دهد، او در حال حاضر نزدیک به دویست نیروی مرد و پنجاه نیروی زن را به استخدام گرفته و به طور ماهانه به هرکدام از آنان سیصد دلار حقوق پرداخت می کند. براساس اطلاعات به دست آمده منبع درآمدی وی از سوی سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی تامین می شود.
نیروهای وی با هدف حمایت از خود و انجام برخی عملیات ها مقادیر قابل توجهی اسلحه نیز تهیه کرده و در اختیار دارند.
از جمله حمایت هایی که رژیم سعودی از وی می کند تبلیغات برای وی و رسانه های وابسته به سعودی است برای مثال تاکنون روزنامه الشرق الاوسط و شبکه العربیه و سایت اینترنتی ایلاف که از پر مخاطب ترین رسانه های عرب زبان جهان به شمار می روند با وی مصاحبه کرده و به نشر اظهارات و اندیشه های او پرداخته اند.
"الصرخی" 7 آوریل 2013 برابر با 18 فروردین 1392 پس از حدود یک سال و نیم اولین اظهار نظر رسانه ای خود را در یک کنفرانس خبری بیان کرد. اظهارات وی توسط روزنامه الشرق الاوسط و سایت ایلاف پوشش داده شد.
اهداف الصرخی در عراق
بررسی دقیق انجام شده از سیر فعالیت ها، اضهارات، موضع گیری ها و اقدامات گروهک "الصرخی" نشان می دهد که هدف اصلی وی ایجاد فتنه میان شیعیان عراق و به ویژه تخریب وجهه قدرتمند و بانفوذ حضرت آیت الله سیستانی است.
از جمله اقدامات تخریب گرایانه گروهک "الصرخی" علیه حضرت آیت الله سیستانی، حمله به دفاتر و تلاش برای ترور برخی از نمایندگان و وکلای ایشان در شهرهای مختلف عراق به ویژه شهرهای جنوبی بوده است.
هواداران "الصرخی" طی دو سال گذشته بیش از 10 مسجد، حسینیه و مرکز وابسته به آیت الله سیستانی و نمایندگانش را مورد حمله قرار داده و به آتش کشیده اند. آنان حتی حرمت این اماکن دینی و قرآن های موجود در آن نگه نداشته و آن را به آتش کشیدند.
سیاستی که "الصرخی" برای تخریب آیت الله سیستانی در پیش گرفته معرفی وی به عنوان یک مرجع ایرانی و غیر عراقی است، تا از این طریق بتواند ایشان را در میان مردم عراق و دیگر کشورهای عربی تخریب کند.
اهداف الصرخی در منطقه
الصرخی به دستور اربابان سعودی خود اهدافی نیز در منطقه دنبال می کند که عمدترین آن می توانه به حمله به جمهوری اسلامی ایران و زیر سوال بردن نظام ولایت فقیه است. اما دیگر هدف وی در منطقه مورد حمله قرار دادن حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و دیکتاتور نامیدن وی است.
"الصرخی" همچنین طی اظهاراتی، انقلابیون بحرین را "شورشی" و "فتنه گر" نامیده بود.
او از سوی دیگر از اهالی سنی مذهب استان الانبار که علیه حکومت نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق دست به اعتراضات زده بودند، حمایت کرده و خواستار ساقط شدن دولت وی شده بود. این درحالی است که به اذعان کارشناسان مسائل سیاسی عراق، اعتراضات استان الانبار از سوی حزب بعث منحله، عربستان سعودی و قطر حمایت می شد.
حسن الصرخی کیست و چه ماموریتی دارد؟
سید محمد بن عبدالرضا بن محمد الصرخی" معروف به " آیت الله سید محمود حسنی الصرخی" متولد کاظمین و روحانی نمایی است که ‍‍‍‍‍پس از سقوط رژیم منحله بعث سابق عراق برای اولین بار با لباس روحانیت در ملاعام ظاهر شد و ضمن اعلام مرجعیت و معرفی خود به عنوان مرجع اعلای شیعیان، مدعی ارتباط با امام زمان شد! البته برخی شایعات نیز وجود دارد که گفته می شود نام اصلی وی "محمود التمیمی" از عشایر سنی مذهب بنی تمیم در استان دیالی عراق است.
وی همچنین مدعی شده که از شاگردان حضرت آیت الله سید محمد باقر صدر و سید محمد صادق صدر بوده که البته این ادعا از سوی دیگر شاگردان این دو مرجع عالیقدر شهید، مانند حضرت آیت الله سید کاظم حائری، که چندین سال است از عراق به ایران هجرت کرده و در قم سکونت دارد ( ایشان پدر معنوی جنبش صدر عراق به شمار می رود ) تکذیب شده است.
او که پس از ظاهر شدن به سرعت مورد توجه رسانه‌های خبری جهان به ویژه رسانه‌های ضد ایرانی و ضد شیعی قرار گرفت، در مدت زمان بسیار کوتاهی با نام "سید حسنی" شهرت یافت.
چند روز پس از اولین ظهور وی، او اظهارات شدید اللحنی علیه نیروهای آمریکایی بیان کرد و آنان را اشغالگر خواند و خواستار خروج فوری اشغالگران از عراق شد.

دو روز پس از اظهارات ضد آمریکایی "الصرخی" که در آن زمان در شهر کربلا مستقر شده بود، هوادارانش با حمله به تعدادی از نیروهای امریکایی موفق شدند 3 نفر را بکشند. بلافاصله پس از آن عملیات نیروهای امریکایی به کمک ارتش عراق به دفتر او حمله کردند، اما وی پیش از آن ناپدید شده بود.
از آن زمان تا سال گذشته یعنی نزدیک به 4 سال از "الصرخی" خبری نبود. شایعات در مورد محل پنهان شدن وی افزایش یافت. برخی می گفتند به لبنان فرار کرده زیرا در آنجا رؤیت شده اما عده ای دیگر معتقد بودند در مناطق جنوب عراق پنهان شده است. اما برخی افراد زودباور که ادعاهای الصرخی درباره ی دیدار با امام زمان را باور کرده بودند، معتقد بودند که او غیبت کرده و نزد امام زمان رفته است.
اما بررسی‌های دقیق انجام شده و سیر تحرکات، اقدامات، موضع گیری ها و اضهار نظرهای 2 سال اخیر الصرخی، یعنی پس از ظهور مجدد وی، حکایت از آن دارد که او از سوی یکی از سازمان های اطلاعاتی و امنیتی منطقه - که به احتمال زیاد عربستان سعودی است - به طور کامل حمایت و پشتیبانی مالی و... می شود.
جالب توجه این است که اظهارات و موضع‌گیری‌های منطقه‌ای الصرخی نیز در "تمامی موارد" بر علیه مواضع شیعیان و منافع انان در منطقه است.
وی تاکنون بارها مقامات جمهوری اسلامی ایران و همچنین حکومت بشار اسد را مورد انتقادات شدید خود قرار داده است.
وی همچنین بارها انقلابیون بحرین را، که مشاهده ظلم آل‌خلیفه علیه آنان، قلب هر شیعه‌ای را به درد می‌آورد، شورشی و فتنه‌گر نامیده است!!
تمام اینها در حالی است که در بحران اخیر عراق، الصرخی، از داعش و شورشیان استان فلوجه، که بارها و به صراحت علیه تمامی شیعیان جهان موضع‌گیری کرده‌‌اند، حمایت کرده است!
حسن الصرخی چه ماموریتی دارد؟
به نظر می‌رسد حسن الصرخی ماموریت ایجاد جنگ فرقه‌ای در میان شیعیان را برعهده دارد. با توجه به اینکه بیشترین جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می دهند و بعد از شیعیان کردها و بعد از آن سنی‌ها در اقلیت قرار دارند، ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی در این کشور نمی‌تواند اهداف کشورهای مرتجع عربی و همچنین همپیمانان غربی آنان درعراق را محقق کند. اینکه فردی شیعه نسبت به خطری که داعش در عراق برای عراقی‌ها ایجاد کرده است سکوت می کند و جهت بی اثر کردن فتوای آیت الله سیستانی اقدام می‌کند خود به خوبی نشان از اهداف فتنه « الصرخی »‌ در کربلا دارد.
درگیری ها
در دوم ژوئیه ۲۰۱۴ درگیری‌ها بین طرفداران صرخی که به نام ارتش حسین شناخته می‌شد با دولت عراق در زمان نخست‌وزیری نوری مالکی درگرفت. این درگیری بعد از آن واقع شد که سیستانی فتوی داده بود که شیعیان پشت سر صفوف ارتش عراق داوطلب شده و علیه داعش بعد از سقوط شهر موصل بجنگند.
براساس برخی گزارش‌های تعداد طرفداران مسلح صرخی بین ۲ تا ۳هزار مسلح برآورد می‌شود.
گفته می‌شود محمود صرخی از حمایت‌های دولت عربستان سعودی بهره می‌برد.
در تارخ۱۳آبان۱۳۹۸ و در تظاهرات عراق مقلدین وی به سرکنسولگری ایران در کربلا حمله کرده و ضمن ایجاد خسارت هایی پرچم ایران را پایین کشیدند،همچنین طرفداران وی در حمله ۱۶شهریور۱۳۹۷ به کنسولگری ایران در بصره نقش داشتندImage result for ‫محمود الصرخی کربلا‬‎

 

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

 

 

 

 

آ 

                کرونا در جهان                                       

کووید 19 ثابت کرد کره زمین ، دهکده ای بیش نیست                       

Image result for کرونا در جهان 

اثر آب و هوایی کرونا در جهان                                      

امید به کاهش گازهای مضر                                        

 

Image result for اثر آب و هوایی کرونا در جهان؛ امید به کاهش گازهای مضر                        

 

 

 

 

آ

  Image result for ‫حرف پ‬‎Image result for ‫حرف ی‬‎Image result for ‫حرف م‬‎Image result for ‫حرف و‬‎Image result for ‫حرف ن‬‎

                                                مقیاس، اندازه                                        

                      معماری -- شهرساری -- عمران -- تکنولوژی                  

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.