درباره ما 

پیوندها 

چستچو

در

جغرافیا 

آب وهوا 

Image result for weather icon

Image result for ‫لوگو معماری‬‎

Related image 

کلانشهرها

 شهرسازان

معماران

 

 

خورشید، محمد است و صادق ماه است                          Image result for ‫تولد حضرت رسول‬‎        عنی که ولادت امامِ صادق 

خورشید همیشه با قمر همراه است                                                     در روز ولادت رسول الله است

میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) مبارک باد

 

 

 

قانون و عمران

قانون

حفاظت از خاک

سازمان حفاظت محیط‌ زیست

وزارت جهاد كشاورزي

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

محمدرضا تاجیک

فصل"اصلاح طلبی" گذشت؛ دیگر کارآمدی ندارد

Image result for ‫تاجیک: فصل”اصلاح طلبی” گذشت؛ دیگر کارآمدی ندارد‬‎
اصلاح‌طلبان امروز در چهارراه درونی‌ای ایستاده‌اند که یک راهش گسست رادیکال است؛ یعنی گسست از کلیت جریان اصلاح‌طلبی چراکه دیگر جریانی به نام اصلاح‌طلبی کارآمدی ندارد. ما باید در کالبد دیگری رسوخ کنیم تا استراتژی و تاکتیکمان عوض شود. باید چشممان را بشوییم و جور دیگری به جامعه نگاه کنیم و طرح کاملا نویی دراندازیم. دیگر فصل اصلاح‌طلبی گذشته است

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

هشدار رئیسی به مفسدان اقتصادی

دستتان را نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم
رئیس قوه قضاییه گفت: دست کسانی را که به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

 

محمدرضا تاجیک

ما باید اصلاح‌طلبی را با اصلاح‌طلب بخواهیم

Image result for ‫محمدرضا تاجیک‬‎

در میان جناح‌های سیاسی کشور، اصلاح‌طلبان بیش از هر جریان و جناح دیگری دچار آشفته حالی هستند. به طوری که این آشفته ‌حالی برهیچ‌کسی پوشیده نیست

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

فرمانده کل سپاه
امروز آن‌قدر قدرتمند شده‌ایم که مجبورند هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، به‌دروغ هم شده به ما نسبت دهند

Image result for ‫فرمانده کل سپاه: امروز آن‌قدر قدرتمند شده‌ایم که مجبورند هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، به‌دروغ هم شده به ما نسبت دهند‬‎

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

زوایای پیدا و پنهان تخلفات مالی در پرونده فساد پتروشمی
نقش پدر خوانده موتلفه ای در پتروشمی گیت چیست؟!آ
پرونده "فساد در پتروشیمی
15 اسفندماه 97

Image result for ‫زوایای پیدا و پنهان تخلفات مالی در پرونده فساد پتروشمی؛ نقش پدر خوانده موتلفه ای در پتروشمی گیت چیست؟!‬‎
اسامی متهمین به شرح زیر اعلام شد: رضا حمزه لو، عباس صمیمی، مصطفی طهرانی صفا، علیرضا علائی رحمانی، محسن احمدیان، مرجان شیخ الاسلامی آل آقا، سید امین قرشی سروستانی، سام حامد ساعدیان، سید علیرضا حسینی، علی اشرف ریاحی، معصومه دری، ابوالفضل ملکی شمس آبادی، سعید خیری‌زاده و محمد حسین شیرعلی

  

حسن روحانی: در مدیریت بحران، Image result for ‫متن سخنان رئیس جمهور در دیدار مسوولان نظام و اقشار مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب‬‎حفظ سلامتی مردم مهمترین اصل است
رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه دولت، مردم، نیروهای مسلح و همه ارکان نظام در کنار هم ویرانی ها و خرابی ها را خواهند ساخت، اظهارداشت: روسیاهان سیل اخیر کسانی بودند که نگذاشتند ایرانیان خارج از کشور به مردم خود کمک برسانند و حتی اجازه ندادند که این کمک ها به حساب های هلال احمر واریز شود 

رئیس جمهوری ایران، ممانعت از ورود کمکهای خارجی به این کشوررادرشرایطی که ساکنان بسیاری ازاستان‌های ایران دچارسیلاب شده اند،یک جنایت بی‌سابقه خواند.

 


متن کامل سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
ادْعُ إِلى سَبیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَ الْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَ جادِلْهُمْ بِالَّتی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبیلِهِ وَ هُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدینَ
بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام را به همه مسلمانان جهان ، ملت بزرگ ایران ، سفرای کشورهای اسلامی در تهران، حضار محترم و بویژه به محضر مقام معظم رهبری تبریک و تهنیت عرض می کنم.
بعثت پیامبر، رستاخیر تاریخ و انسان بود. با این جنبش ، بسیج و حرکت در سراسر جهان نه تنها آئینی نو و کامل شده از ادیان گذشته به جهانیان عرضه شد، بلکه در سایه این بعثت تمدنی بزرگ بنیان گذاری شد.
در برابر آن توحش حاکم در جهان آن روز، بعثت پیامبر توانست تمدن عظیم و بزرگی را بنیان گذاری کند و توانست علم ، عقل ، خرد، اخلاق ، صدق ، ادای امانت، وفای به عهد ، برادری ، حکمت ، عدالت و رحمت را جایگزین خشونت ، جنگ ، خونریزی ، کینه و انتقام کند.
آنچنان اقوام مدینه را به یکدیگر ، مدینه را به مکه و مکه را به طائف نزدیک کرد که یک امت واحده را تشکیل داد. قدرتی عظیم و توانمندی بزرگ از انسان هایی که دیروز بادیه نشین تند خو بودند و امروز شهر نشین میانه رو.
پیامبر اساس رسالتش همان دعوت است که "ادعوا الی سبیل ربک" و وظیفه بزرگ امروز همه ما هم باز دعوت است ، دعوت به راه خدا به مسیر الهی ، به صراط مستقیم، دعوت به مسیر حق نه دعوت به مسیر خود، حزب ، جناح و قبیله خود. همه اینها را به مرحله فرودست بکاهیم و فرادست ما " ادعوا الی سبیل ربک" باشد.
اما پیامبر راهی را که برای این دعوت برگزید، حکمت ، خرد ، خرد ورزی ، استدلال و منطق بود. او با زور و تحکم مردم را به سمت دین خدا دعوت نمی کرد.
او در کمال آزادی و با آگاهی مردم را به حق دعوت می کرد و این بود که دعوت او بر دل مردم می نشست و مومنین را می ساخت و آماده استقامت و صبر و ایثار و فداکاری در راهی بودند که در واقع با هدایت الهی خود برگزیده بودند.
پند و موعظه پیامبر حسنه بود، هیچگاه پندش برای تضعیف و یا به رخ کشیدن نقطه ضعف های طرف مقابل ، برای تضعیف گروه و یا تخریب جمعی نبود. موعظه او حسنه بود.
و ما امروز نیازمند پند و اندرز حسنه هستیم که چه بسیار پندها به ظاهر موعظه است و باطن آن تخریب ، رقابت ، تضعیف و تفرقه است که پیامبر به ما فرمود امر به معروف ما باید با شیوه معروف ، حسنه و نیکو باشد.
و قدم سوم آن " وَ جادِلْهُمْ بِالَّتی هِیَ أَحْسَنُ" آنجا که از موعظه سخن می گوید از حسنه می گوید و اینجا که بحث جدال ، مناظره ،گفت و گو و سخن گفتن متقابل است در طرف دیگران ، اینجا دیگر حسن کافی نیست که نیاز به احسن است.
وَ جادِلْهُمْ بِالَّتی هِیَ أَحْسَنُ ؛با نیکوترین ، بهترین ، زیباترین ، منطقی ترین و دلسوزانه ترین شیوه با طرف مقابل سخن بگوئید که حتی قران به ما می گوید و لَا تُجَادِلُوا أَهْلَ الْکِتَابِ إِلَّا بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِلَّا الَّذِینَ ظَلَمُوا مِنْهُمْ با اهل کتاب جز به روشی که از همه نیکوتر است مجادله نکنید، مگر کسانی از آنان که ستم کردند.
امروز بیش از دیروز نیازمند به درس آموزشی از مدرسه نبوت هستیم ، او هست که راه حق و مسیر هدایت را به ما می آموزد و ملت بزرگ ایران در طول این ۴۰ سال و در طول دوران نهضت اسلامی و مبارزات هر آنچه داشت از تبعیت و درس آموزشی از سیره مبارک پیامبر عظیم الشان اسلام بود که "لَقَد کانَ لَکُم فی رَسولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ " ، او الگو و اسوه بزرگ همه ما مردم بود.
ملت بزرگ ایران درطول یکسال گذشته در سه امتحان بزرگ در سایه تبعیت از راه و سیره پیامبر پیروز میدان بودند. آن روز که دشمنان این سرزمن، ایران ، ایرانیان ، آزادی خواهان و مسلمانان ، تحریم ظالمانه و جنایت علیه بشریت را بر این مردم اعمال کردند مردم مقاوم و استوار ایستادند ، گرچه سختی های فراوانی را در زندگی روزمره شان تحمل کردند اما سر فرود نیاوردند و در برابر دشمن تسلیم نشدند و آنگاه که در این روزهای اخیر با مشکل سیل و سیلاب مواجه شدند با وحدت و اتحاد و کمک و یاری همدیگر توانستند برگ زرین دیگری را در تاریخ هماهنگی ها و همکاری های ملت ایران بیافرینند.
شاید در تاریخ ایران و حداقل در یک قرن گذشته سابقه نداشته که ۲۴ استان ما همزمان با معضل سیل و سیلاب و ویرانی و تخریب مواجه باشد.
تقریبا همه استان های ما در شرایط هشدار بودند، اما در عین حال در قدم اول ، ایستادگی ، صبر ، حوصله ، حلم ، بزرگواری و تحمل مردم و یاری به یکدیگر و در قدم دوم در کنار مردم همه نظام ، دولت ، نیروهای مسلح ، نهادهای عمومی غیر دولتی، سمن ها و گروه ها همه در کنار مردم آمدند.
روسیاهان در این حادثه آنهایی بودند که می خواستند در سیل تفرقه ای در میان مردم ایجاد کنند که ناموفق بودند. روسیاهان آنهایی هستند که حتی از کمک ایرانیان خارج از کشور به هموطنان خودشان مانع شدند و حتی اجازه ندادند در حساب های هلال احمر کمک خود را واریز کنند.
روسیاهان همان هایی هستند که در سیل های ماه های اخیرشان هنوز نتوانسته اند در خود آمریکا سیل ها را جبران کنند و به کوری چشم آنها خواهند دید که این ملت بزرگ ما و همه نهادها و نیروهای مسلح ما در کنار یکدیگر ویرانی ها و خرابی ها را خواهند ساخت و خداوند به آنهایی که عزیزانشان را از دست داده اند اجر و صبر عنایت خواهد کرد.
و سومین پیروزی ما و ملت بزرگ ما ایستادگی در برابر توطئه هایی که علیه منطقه و مسلمانان بود. دیدید که نسبت به قدس چه ظلم هایی را روا داشتند و اخیرا دیدید که سرزمین اشغال شده را به متجاوز هدیه دادند؛ کاری که هرگز شدنی نخواهد بود. نه قدس هیچگاه پایتخت متجاوزین خواهد شد ، نه جولان از سوریه عزیز جدا خواهد شد و نه توان آن را دارند که ملت های مسلمان و ملت ایران را در برابر متجاوز و سرطان منطقه ای ما یعنی اسرائیل غاصب تسلیم بکنند.
ما در سایه راه پیامبر و وحدت مسلمان ها و اسلام رحمانی و رحمتمان از همه مشکلات به حول و قوه الهی عبور می کنیم .
در این روزهای سخت که بر ما گذشت از هدایت های مقام معظم رهبری و دستورات موثر ایشان سپاسگزارم و امیدوارم همه ما بتوانیم به وظیفه خود در برابر ملت بزرگ ایران عامل به وظیفه باشیم .
والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

 

 

 

موسوی لاری

دولت روحانی نماد اصلاح‌طلبی نیست

دولت اصلاح طلبی فقط دولت ۷۶ تا ۸۴ است

Image result for ‫موسوی لاری: دولت روحانی نماد اصلاح‌طلبی نیست/ دولت اصلاح طلبی فقط دولت ۷۶ تا ۸۴ است‬‎
اگر بنا باشد که جریان رادیکال اصول‌گرا سر کار بیاید که انحصارطلبی در اعماق جامعه نفوذ بکند باز هم از دولتی مثل دولت آقای روحانی حمایت می‌کنیم برای اینکه فضا باز بماند و مردم بتوانند حرف‌هایشان را بزنند و نظراتشان را مطرح کنند؛ اما این دولت نماد اصلاح‌طلبی نیست، دولت اصلاح طلبی دولت ۷۶ تا ۸۴ است که کارنامه روشن و قابل دفاعی دارد

 

 

 -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

عباس عبدی

رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند

Image result for ‫عبدی: رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند‬‎
در مسائل عادی ایجاد دو قطبی ایراد چندانی ندارد. آنچه که جامعه ما را در این برهه تهدید می‌کند نگاه دوقطبی است که منجر به نقض یکدیگر می‌شود و متاسفانه رادیکال‌ها چنین اقدامی را انجام می‌دهند تا بدین صورت بخش قابل‌توجهی از جامعه را منفعل کنند

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

سناریوهای احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس
محمود صادقی

Image result for ‫محمود صادقی: فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است‬‎

فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است
اصلاح‌طلبان ۴ سناریو برای انتخابات مجلس در نظر گرفته اند

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

بهزاد نبوی

برای حضور مردم در انتخابات فرش قرمز پهن کنید
شورای نگهبان این دوره باید فرش قرمز پهن کند چون در این شرایط فعلی انتخابات پرشور برای حفظ امنیت ملی ضروری است

Related image

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

 

رئیس دولت اصلاحات

ممکن است خدایی نکرده براندازان موفق شوند
رئیس جمهوری اسبق با ابراز خرسندی از موضع به گفته او «روشن» رهبر ایران در برابر آمریکا یادآور شد: «موضع ایران، "مقاومت آری، نبرد نه" بوده و طرف مقابل نیز اعلام کرده است که به دنبال جنگ نیست و شاید مصلحت آنها نیز در همین باشد»آ 

Related image

 

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

محمدرضا تاجیک
اصلاح‌طلبی موجود دیگر جواب نمی‌دهد
اصلاح‌طلبی را از چنبره و چنگ برخی برهانیم

Image result for ‫محمدرضا تاجیک: اصلاح‌طلبی موجود دیگر جواب نمی‌دهد/ اصلاح‌طلبی را از چنبره و چنگ برخی برهانیم!‬‎
به اعتقاد من اصلاح‌طلبی موجود دیگر جواب نمی‌دهد و فقط در فضای قدرت معنی پیدا می‎کند و به یک کنشگر مرسوم تبدیل شده؛ دیگر گفتمان ساز نیست
باید صف خود را از شبه اصلاح‌طلبان جدا كنيم و اصلاح طلبی را از چنبره‌ی عده‌ای برهانیم وگرنه سرمایه‌ی اجتماعی خود را از دست خواهیم داد

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

مصطفی تاجزاده

اگر مردم به خیابان نمی‌ریزند به دلیل بلوغ فکری است؛ ایران انقلاب نمی‌شود اما در آن تنش به وجود می‌آید/ ایران انقلاب نمی‌شود اما درگیری در جامعه گسترش می‌یابد؛ ایران انقلاب نمی‌شود اما ممکن است دچار فروپاشی اقتصادی شود

Image result for مصطفی تاجزاده: اگر مردم به خیابان نمی‌ریزند به دلیل بلوغ فکری است/ ایران انقلاب نمی‌شود اما در آن تنش به وجود می‌آید/ ایران انقلاب نمی‌شود اما درگیری در جامعه گسترش می‌یابد؛ ایران انقلاب نمی‌شود اما ممکن است دچار فروپاشی اقتصادی شود

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

سخنی با جناب علم الهدی

این چه نوع ادبیاتی است؟آ

علم الهدی : امام رضا(ع) خشم می‌کنند از اینکه نیروهای انقلابی را تندرو بدانیدعده ای اعتقاد ندارند که دین می‌تواند جامعه را اداره کنند
اگر شاه‌سلطان‌حسن‌ها مدیران جامعه شوند، کار جمهوری اسلامی تمام خواهد شدکسی روی کره زمین به شما به خاطر برجام احترام نمی‌گذارد

Image result for ‫سخنی با جناب علم الهدی؛ این چه نوع ادبیاتی است؟‬‎

Image result for ‫نتانیاهو در دیدار با پوتین: اسرائیل باید علیه ایران آزادی عمل داشته باشد‬‎ 

ایران هراسی ، ابزار رای گیری رتامپ ونتانیاهو
نتانیاهو در دیدار با پوتین: اسرائیل باید علیه ایران آزادی عمل داشته باشد

Related image

هفت کشور اروپایی بر راه‌اندازی سریع اینستکس تاکید کردند
اتریش، بلژیک، فنلاند، هلند، اسلوونی، اسپانیا و سوئد

 

Image result for ‫هواوی سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد‬‎

هواوی

سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد

Image result for ‫ایران در دستورکار نشست مرکل و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰‬‎

نشست گروه ۲۰ آغاز به کار کرد
ایران در دستورکار نشست مرکل، پوتین و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰آ

Image result for ‫برکناری بولتون‬‎

دونالد ترامپ جان بولتون را بر‌کنار کرد
اشتباه نکنید، اختلاف بر سر روش است

 

 

 

 

آ 

روحانی : دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ اعتماد را از بین برده است/ می‌گویند حمله به آرامکو کار ما بوده است چون روی موشک نوشته شده: یا علی!آ                   

Image result for ‫روحانی : دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ اعتماد را از بین برده است/ می‌گویند حمله به آرامکو کار ما بوده است چون روی موشک نوشته شده: یا علی!‬‎ 

نمایندگان پارلمان بریتانیا رای‌گیری درباره توافق برکسیت را به تعویق انداختند        
بوریس جانسون : تعویق برای این کشور بد است. برای اتحادیه اروپا و برای دموکراسی بد است                    

Image result for ‫نمایندگان پارلمان بریتانیا رای‌گیری درباره توافق برکسیت را به تعویق انداختند‬‎                        

 

 

 

 

آ

Image result for ‫مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است‬‎

حرفی قدیمی برای امکان مذاکره
مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است 

Image result for ‫گلایه معصومه ابتکار از ردصلاحیت اصلاح‌طلبان/نباید برخورد سیاسی شود‬‎

معصومه ابتکار

و ردصلاحیت اصلاح‌طلبان

نباید برخورد سیاسی شود

Image result for ‫تجارت ایران و آلمان نصف شد‬‎

تجارت ایران و آلمان نصف شد

تجارت بین‌ آلمان و ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا آسیب دیده است

Image result for ‫ذيذار رهبران روسيه وچين‬‎

روسیه و چین از ایران خواستند به تعهدات برجام پایبند بماند

Image result for ‫روسیه به «اینستکس» ملحق می شود‬‎ 

روسیه به «اینستکس» ملحق می شود

  Image result for ‫حرف پ‬‎Image result for ‫حرف ی‬‎Image result for ‫حرف م‬‎Image result for ‫حرف و‬‎Image result for ‫حرف ن‬‎

                                                 مقیاس، اندازه                                          

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.