هيئت وزيران ،آ

مقررات

مصوبات

آ( تا اين لحظه )آ

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

قانون و عمران

قانون

حفاظت از خاک

سازمان حفاظت محیط‌ زیست

وزارت جهاد كشاورزي

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

قوانین و مقررات

 

"سامانه ملی قوانین ومقررات"

(www.qavanin.com)

 

 

آ"پایگاه اطلاع رسانی قوانین ومقررات"آ

(www.dotic.ir)

 

 

 

امار بازدید

0124273
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
149
782
2269
2269
12608
22667
124273

پیش بینی امروز
960

3.09%
8.74%
1.10%
0.69%
0.04%
86.35%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):12
12 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست

آی پی شما35.173.234.237

Image result for ‫واکنشها به تحریم ظریف‬‎واکنش‌ها به تحریم ظریف از سوی آمریکا
در پی اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا به قرار دادن نام وزیر امور خارجه ایران در فهرست افراد تحریم‌شده، این موضوع واکنش‌های بسیاری را در پی داشت
رئیس‌جمهور در واکنش به تحریم ظریف از سوی دولت آمریکا گفت: تمام ارکان کاخ سفید از حرف‌زدن و منطق یک انسان دانشمند، دیپلمات فداکار و آگاه متزلزل می‌شوند
اقدام اخیر خزانه داری آمریکا که به طور مسلم در هماهنگی با رئیس جمهوری این کشور انجام شده، بخوبی گویای آن است که ادعای مذاکرات بدون پیش شرط از سوی کاخ سفید، ادعایی پوچ است؛ چرا که با تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی، راه بر هرگونه مذاکره‌ای بسته شده و مشخص نیست آمریکایی‌ها قرار است با چه کسی مذاکره کنند


اقدام بامداد گذشته دولت دونالد ترامپ علیه محمدجواد ظریف تاکنون واکنش‌ها و انتقادات بسیاری در پی داشته است:
در اطلاعیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا، دلیل تحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، تبعیت مستقیم یا غیر مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است.
این بیانیه می‌افزاید: در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ (۳ تیر ۱۳۹۸) رئیس جمهوری آمریکا دستور اجرایی برای تحریم رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران و دفتر رهبری را صادر کرد و اجازه داد سایر افراد مرتبط با رهبر ایران تحریم شوند.
استیون منوچین وزیر جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران نیز اظهار کرده است؛ جواد ظریف بی پروا دستورات رهبر عالی ایران را اجرا می‌کند و سخنگوی اصلی آنچه که او رژیم ایران نامید، در سراسر جهان است.
وندی شرمن، مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا و مذاکره‌کننده ارشد پیشین این کشور در جریان مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد: تحریم کردن ظریف نشان می‌دهد که درخواست دونالد ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط، دروغ است. تحریم ظریف هیچ‌گاه به دیپلماسی کمکی نمی‌کند.
شرمن که عضو تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا در دوره اوباما بود، اضافه کرد: تحریم وزیر امور خارجه در هیچ کجا کمکی به جریان مذاکره و دیپلماسی نمی‌کند.
به گزارش ایرنا، خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ اقتصادی این کشور علیه مردم ایران تبدیل شده، دیشب ظریف را در فهرست تحریمی خود قرار داد.

«محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «اعلام تحریم‌های آمریکا علیه وزیر امور خارجه ایران، نشانه ضعف و ذلت سیاسی آمریکاست و ما به نوبه خود این اقدام را محکوم می‌کنیم. این تحریم‌ها هر ایرانی را هوشیار می‌سازد و باعث خواهد شد پیش از هرگونه استقبال از (مذاکره) آمریکا، در محاسبات خود تجدیدنظر کند. من به جناب آقای ظریف می‌گویم: از تحریم حزب الله، سید عبدالملک الحوثی و سایرین به اهداف مورد نظر خود دست نیافتند و مکر و حیله آنان به شما نیز ضرری نخواهد رساند» .
«کریس مورفی» سناتور ایالت کنتیکت در کنگره آمریکا نیز در واکنش به اقدام اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا نوشت: "اگر موضع ما واقعا این است که می‌خواهیم با ایران مذاکره کنیم، آنگاه شاید نباید مذاکره‌کننده ارشد آن کشور را تحریم کنیم. خود دانید."
«ریچارد نفیو» عضو هیأت آمریکا در مذاکرات هسته‌ای با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود به اعمال تحریم‌های جدید واشنگتن علیه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد.
او در این پیام توئیتری نوشت: «قرار دادن نام ظریف (در فهرست تحریم‌ها) یکی از مسخره‌ترین اقداماتی است که من دیده‌ام این دولت (دولت ترامپ) اتخاذ کرده است. این موضوع به صورت معناداری بر دیپلماسی ظریف تاثیر نخواهد داشت، احتمالا فریز دارایی یا عوارض برای وی نتیجه چندانی نخواهد داشت و دیگر سران جهان را آزار خواهد داد» .
«تریتا پارسی» رئیس سابق نیاک (شورای ملی ایرانیان آمریکا) نیز در پیامی توئیتری اعلام کرد: "بعد از تصمیم نامعقول ترامپ درباره تحریم ظریف، امیدوارم دیگر رسانه‌ها از پرسیدن این سوال که چرا ایران با ترامپ مذاکره نمی‌کند، دست بردارند. تیم ترامپ با اقداماتش نشان می‌دهد که به دنبال دیپلماسی نیست. ایران این موضوع را تشخیص داده است و به درستی با پیشنهاد‌های غیرواقعی مذاکره برخورد می‌کند."
خبرنگار نیویورک‌تایمز درباره تحریم ظریف به نقل از یک دیپلمات ارشد اروپایی نوشت: دولت ترامپ در زمینه ایران هیچ کارشناس خبره‌ای در کنار خود ندارد که در سیاست‌گذاری‌ها کمک‌کننده باشد. سیاست (آمریکا) با ایدئولوژی پیش می‌رود نه دانش و اطلاعات.
«باربارا اسلاوین» مدیر پروژه ایران در شورای آتلانتیک در واکنش به تحریم وزیر خارجه ایران یادآوری کرد که چرا آمریکا محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را تحریم نمی‌کند که مستقیم دستور قتل صادر می‌کند.
اسلاوین در پیامی توییتری نوشت: پس اینطور، ما MBS (محمد بن سلمان) را تحریم نمی‌کنیم که شخصاً دستور قتل جمال خاشقجی را صادر کرد، اما ظریف را تحریم می‌کنیم که با گفت‌وگو برجام را رقم زد. دولت ترامپ در هر زمینه‌ای ورشکسته شده است.
اتحادیه اروپا نیز ضمن ابراز تاسف از تحریم وزیر خارجه کشورمان توسط آمریکا تاکید کرد که به همکاری با ظریف ادامه می‌دهد.
کارلوس مارتین دو گوردوئلا، سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: ما از این تصمیم متاسفیم و با توجه به اهمیت حفظ کانال‌های دیپلماتیک به سهم خودمان به همکاری با ظریف به عنوان بلندپایه‌ترین دیپلمات ایران ادامه می‌دهیم.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری هفتگی خود در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا اثرگذاری و اعتبار خود را از دست داده‌اند، گفت: آمریکا در میان تمام ابزار‌های دیپلماتیک فقط به تحریم متوسل می‌شود.
دایان فاینستاین، سناتور ارشد دموکرات ایالت کالیفرنیا در بیانیه‌ای ضمن تأکید بر اینکه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران یک دیپلمات قابل است، گفت اقدام خزانه‌داری آمریکا در تحریم ظریف اشتباه است.
«سی سی تی وی» ، واشنگتن با تحریم محمد جواد ظریف درهای مذاکره احتمالی دو کشور را بست و خطر افزایش تنش ها را بیشتر کرد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سال گذشته ایالات متحده را از توافق برجام خارج کرد و تحریم های ایران را با هدف اعمال فشار اقتصادی بر تهران برقرار کرد. برجام بخشی از میراث «باراک اوباما» و متحدان او بود که ترامپ با ادعای محدود کردن مسیر تهران برای دستیابی به بمب هسته ای از آن خارج شد.
تنش های بین واشنگتن و تهران در ماه های اخیر پس از حادثه حمله به نفتکش ها در خلیج فارس که آمریکا ایران را مقصر می داند افزایش یافته است تا حدی که ایران یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را ساقط کرد.

 

 

سناریوهای احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس
محمود صادقی

Image result for ‫محمود صادقی: فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است‬‎

فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است
اصلاح‌طلبان ۴ سناریو برای انتخابات مجلس در نظر گرفته اند

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

بهزاد نبوی

برای حضور مردم در انتخابات فرش قرمز پهن کنید
شورای نگهبان این دوره باید فرش قرمز پهن کند چون در این شرایط فعلی انتخابات پرشور برای حفظ امنیت ملی ضروری است

Related image

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

توصیه های انتخاباتی به . .آ
آیت الله مصباح یزدی

وجمعیت مؤتلفه
باید نوعی وحدت بر اساس هدف، بین افرادی که همکاری می‌کنند ایجاد شود تا دسترسی به نتیجه امکان‌پذیرتر شود
اگر همان راهکاری که امام (ره) برای هیأت‌های مؤتلفه داده بودند، در حزب جمهوری اسلامی رعایت می‌شد، عاقبتش به اینجا نمی‌انجامید

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تشریح کرد
دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات صبح دوشنبه در نشستی خبری که در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در تاریخ ۲۸ خرداد سال جاری موفق به انهدام یک شبکه جاسوسی مرتبط با سازمان اطلاعاتی آمریکا شد

Image result for ‫مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تشریح کرد جزئیات دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا‬‎

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

 

رئیس دولت اصلاحات

ممکن است خدایی نکرده براندازان موفق شوند
رئیس جمهوری اسبق با ابراز خرسندی از موضع به گفته او «روشن» رهبر ایران در برابر آمریکا یادآور شد: «موضع ایران، "مقاومت آری، نبرد نه" بوده و طرف مقابل نیز اعلام کرده است که به دنبال جنگ نیست و شاید مصلحت آنها نیز در همین باشد»آ 

Related image

 

 -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

مصطفي کواکبیان
اصلاح‌طلبان بدهكار روحانی و دولتش هم شدند!آ
دیگر رویمان نمی‌شود از روحانی حمایت کنیم
مجلس خود آنگونه که باید در راس امور باشد نیست

تحزب در این کشور باید شکل بگیرد. دولت و مجلس و نهادهای حکومتی که باید به سمت توسعه سیاسی بروند این کار را نکردند، اراده‌ای وجود ندارد که تحزب در کشور شکل بگیرد

 

Image result for ‫کواکبیان: اصلاح‌طلبان بدهكار روحانی و دولتش هم شدند!‬‎

 

 

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

Image result for ‫یخچال‌ها Û±Û°Û° برابر سریعتر از پیش‌بینی‌ها در حال آب شدن هستند‬‎ 

یخچال‌ها ۱۰۰ برابر سریعتر از پیش‌بینی‌ها در حال آب شدن هستند

( ویدئو )

Related image

هفت کشور اروپایی بر راه‌اندازی سریع اینستکس تاکید کردند
اتریش، بلژیک، فنلاند، هلند، اسلوونی، اسپانیا و سوئد

 

Image result for ‫هواوی سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد‬‎

هواوی

سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد

Image result for ‫ایران در دستورکار نشست مرکل و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰‬‎

نشست گروه ۲۰ آغاز به کار کرد
ایران در دستورکار نشست مرکل، پوتین و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰آ

Image result for ‫معمای انفجارهای پیاپی در دانمارک‬‎

معمای انفجارهای پیاپی در دانمارک
دو انفجار در دانمارک در عرض تنها چهار روز

 

 

 

 

آ 

گشایش پرحاشیه نهمین دوره پارلمان اروپا                             
نهمین دوره پارلمان اروپا روز سه‌شنبه در استراسبورگ فرانسه افتتاح شد. نمایندگان این دوره از ۱۹۰ حزب مختلف در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا انتخاب شده‌اند               

Image result for ‫گشایش پرحاشیه نهمین دوره پارلمان اروپا‬‎      

 

   پایان رسمی پیمان منع موشک‌های هسته‌ای                     

آمریکا و روسیه                                                

 Image result for ‫پایان رسمی پیمان منع موشک‌های هسته‌ای آمریکا و روسیه‬‎                       

 

 

 

 

آ

Image result for ‫مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است‬‎

حرفی قدیمی برای امکان مذاکره
مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است 

Image result for ‫گلایه معصومه ابتکار از ردصلاحیت اصلاح‌طلبان/نباید برخورد سیاسی شود‬‎

معصومه ابتکار

و ردصلاحیت اصلاح‌طلبان

نباید برخورد سیاسی شود

Image result for ‫تجارت ایران و آلمان نصف شد‬‎

تجارت ایران و آلمان نصف شد

تجارت بین‌ آلمان و ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا آسیب دیده است

Image result for ‫ذيذار رهبران روسيه وچين‬‎

روسیه و چین از ایران خواستند به تعهدات برجام پایبند بماند

Image result for ‫روسیه به «اینستکس» ملحق می شود‬‎ 

روسیه به «اینستکس» ملحق می شود

 

 پیمون

مقیاس، اندازه

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.