قانون و عمران

قانون

حفاظت از خاک

سازمان حفاظت محیط‌ زیست

وزارت جهاد كشاورزي

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

مسیح مهاجری
روحانیون کار اصلی خود را رها کردند، مداحان تعیین کننده دین مردم شدند

Image result for ‫مسیح مهاجری: روحانیون کار اصلی خود را رها کردند، مداحان تعیین کننده دین مردم شدند‬‎

امروز روحانیت آن جایگاه سابق را ندارد؛ جستجو بکنید خواهید دید که چقدر درباره روحانیون فاسد صحبت کرده اند؛ امام(س) گفته اند: بوی تعفن یک روحانی فاسد در جهنم بقیه جهنمی‌ها را اذیت می‌کند

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

هشدار رئیسی به مفسدان اقتصادی

دستتان را نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم
رئیس قوه قضاییه گفت: دست کسانی را که به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

 

محمدرضا تاجیک

ما باید اصلاح‌طلبی را با اصلاح‌طلب بخواهیم

Image result for ‫محمدرضا تاجیک‬‎

در میان جناح‌های سیاسی کشور، اصلاح‌طلبان بیش از هر جریان و جناح دیگری دچار آشفته حالی هستند. به طوری که این آشفته ‌حالی برهیچ‌کسی پوشیده نیست

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

فرمانده کل سپاه
امروز آن‌قدر قدرتمند شده‌ایم که مجبورند هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، به‌دروغ هم شده به ما نسبت دهند

Image result for ‫فرمانده کل سپاه: امروز آن‌قدر قدرتمند شده‌ایم که مجبورند هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، به‌دروغ هم شده به ما نسبت دهند‬‎

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

زوایای پیدا و پنهان تخلفات مالی در پرونده فساد پتروشمی
نقش پدر خوانده موتلفه ای در پتروشمی گیت چیست؟!آ
پرونده "فساد در پتروشیمی
15 اسفندماه 97

Image result for ‫زوایای پیدا و پنهان تخلفات مالی در پرونده فساد پتروشمی؛ نقش پدر خوانده موتلفه ای در پتروشمی گیت چیست؟!‬‎
اسامی متهمین به شرح زیر اعلام شد: رضا حمزه لو، عباس صمیمی، مصطفی طهرانی صفا، علیرضا علائی رحمانی، محسن احمدیان، مرجان شیخ الاسلامی آل آقا، سید امین قرشی سروستانی، سام حامد ساعدیان، سید علیرضا حسینی، علی اشرف ریاحی، معصومه دری، ابوالفضل ملکی شمس آبادی، سعید خیری‌زاده و محمد حسین شیرعلی

  

Image result for ‫واکنشها به تحریم ظریف‬‎واکنش‌ها به تحریم ظریف از سوی آمریکا
در پی اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا به قرار دادن نام وزیر امور خارجه ایران در فهرست افراد تحریم‌شده، این موضوع واکنش‌های بسیاری را در پی داشت
رئیس‌جمهور در واکنش به تحریم ظریف از سوی دولت آمریکا گفت: تمام ارکان کاخ سفید از حرف‌زدن و منطق یک انسان دانشمند، دیپلمات فداکار و آگاه متزلزل می‌شوند
اقدام اخیر خزانه داری آمریکا که به طور مسلم در هماهنگی با رئیس جمهوری این کشور انجام شده، بخوبی گویای آن است که ادعای مذاکرات بدون پیش شرط از سوی کاخ سفید، ادعایی پوچ است؛ چرا که با تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی، راه بر هرگونه مذاکره‌ای بسته شده و مشخص نیست آمریکایی‌ها قرار است با چه کسی مذاکره کنند


اقدام بامداد گذشته دولت دونالد ترامپ علیه محمدجواد ظریف تاکنون واکنش‌ها و انتقادات بسیاری در پی داشته است:
در اطلاعیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا، دلیل تحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، تبعیت مستقیم یا غیر مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است.
این بیانیه می‌افزاید: در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ (۳ تیر ۱۳۹۸) رئیس جمهوری آمریکا دستور اجرایی برای تحریم رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران و دفتر رهبری را صادر کرد و اجازه داد سایر افراد مرتبط با رهبر ایران تحریم شوند.
استیون منوچین وزیر جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران نیز اظهار کرده است؛ جواد ظریف بی پروا دستورات رهبر عالی ایران را اجرا می‌کند و سخنگوی اصلی آنچه که او رژیم ایران نامید، در سراسر جهان است.
وندی شرمن، مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا و مذاکره‌کننده ارشد پیشین این کشور در جریان مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد: تحریم کردن ظریف نشان می‌دهد که درخواست دونالد ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط، دروغ است. تحریم ظریف هیچ‌گاه به دیپلماسی کمکی نمی‌کند.
شرمن که عضو تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا در دوره اوباما بود، اضافه کرد: تحریم وزیر امور خارجه در هیچ کجا کمکی به جریان مذاکره و دیپلماسی نمی‌کند.
به گزارش ایرنا، خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ اقتصادی این کشور علیه مردم ایران تبدیل شده، دیشب ظریف را در فهرست تحریمی خود قرار داد.

«محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «اعلام تحریم‌های آمریکا علیه وزیر امور خارجه ایران، نشانه ضعف و ذلت سیاسی آمریکاست و ما به نوبه خود این اقدام را محکوم می‌کنیم. این تحریم‌ها هر ایرانی را هوشیار می‌سازد و باعث خواهد شد پیش از هرگونه استقبال از (مذاکره) آمریکا، در محاسبات خود تجدیدنظر کند. من به جناب آقای ظریف می‌گویم: از تحریم حزب الله، سید عبدالملک الحوثی و سایرین به اهداف مورد نظر خود دست نیافتند و مکر و حیله آنان به شما نیز ضرری نخواهد رساند» .
«کریس مورفی» سناتور ایالت کنتیکت در کنگره آمریکا نیز در واکنش به اقدام اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا نوشت: "اگر موضع ما واقعا این است که می‌خواهیم با ایران مذاکره کنیم، آنگاه شاید نباید مذاکره‌کننده ارشد آن کشور را تحریم کنیم. خود دانید."
«ریچارد نفیو» عضو هیأت آمریکا در مذاکرات هسته‌ای با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود به اعمال تحریم‌های جدید واشنگتن علیه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد.
او در این پیام توئیتری نوشت: «قرار دادن نام ظریف (در فهرست تحریم‌ها) یکی از مسخره‌ترین اقداماتی است که من دیده‌ام این دولت (دولت ترامپ) اتخاذ کرده است. این موضوع به صورت معناداری بر دیپلماسی ظریف تاثیر نخواهد داشت، احتمالا فریز دارایی یا عوارض برای وی نتیجه چندانی نخواهد داشت و دیگر سران جهان را آزار خواهد داد» .
«تریتا پارسی» رئیس سابق نیاک (شورای ملی ایرانیان آمریکا) نیز در پیامی توئیتری اعلام کرد: "بعد از تصمیم نامعقول ترامپ درباره تحریم ظریف، امیدوارم دیگر رسانه‌ها از پرسیدن این سوال که چرا ایران با ترامپ مذاکره نمی‌کند، دست بردارند. تیم ترامپ با اقداماتش نشان می‌دهد که به دنبال دیپلماسی نیست. ایران این موضوع را تشخیص داده است و به درستی با پیشنهاد‌های غیرواقعی مذاکره برخورد می‌کند."
خبرنگار نیویورک‌تایمز درباره تحریم ظریف به نقل از یک دیپلمات ارشد اروپایی نوشت: دولت ترامپ در زمینه ایران هیچ کارشناس خبره‌ای در کنار خود ندارد که در سیاست‌گذاری‌ها کمک‌کننده باشد. سیاست (آمریکا) با ایدئولوژی پیش می‌رود نه دانش و اطلاعات.
«باربارا اسلاوین» مدیر پروژه ایران در شورای آتلانتیک در واکنش به تحریم وزیر خارجه ایران یادآوری کرد که چرا آمریکا محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را تحریم نمی‌کند که مستقیم دستور قتل صادر می‌کند.
اسلاوین در پیامی توییتری نوشت: پس اینطور، ما MBS (محمد بن سلمان) را تحریم نمی‌کنیم که شخصاً دستور قتل جمال خاشقجی را صادر کرد، اما ظریف را تحریم می‌کنیم که با گفت‌وگو برجام را رقم زد. دولت ترامپ در هر زمینه‌ای ورشکسته شده است.
اتحادیه اروپا نیز ضمن ابراز تاسف از تحریم وزیر خارجه کشورمان توسط آمریکا تاکید کرد که به همکاری با ظریف ادامه می‌دهد.
کارلوس مارتین دو گوردوئلا، سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: ما از این تصمیم متاسفیم و با توجه به اهمیت حفظ کانال‌های دیپلماتیک به سهم خودمان به همکاری با ظریف به عنوان بلندپایه‌ترین دیپلمات ایران ادامه می‌دهیم.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری هفتگی خود در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا اثرگذاری و اعتبار خود را از دست داده‌اند، گفت: آمریکا در میان تمام ابزار‌های دیپلماتیک فقط به تحریم متوسل می‌شود.
دایان فاینستاین، سناتور ارشد دموکرات ایالت کالیفرنیا در بیانیه‌ای ضمن تأکید بر اینکه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران یک دیپلمات قابل است، گفت اقدام خزانه‌داری آمریکا در تحریم ظریف اشتباه است.
«سی سی تی وی» ، واشنگتن با تحریم محمد جواد ظریف درهای مذاکره احتمالی دو کشور را بست و خطر افزایش تنش ها را بیشتر کرد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سال گذشته ایالات متحده را از توافق برجام خارج کرد و تحریم های ایران را با هدف اعمال فشار اقتصادی بر تهران برقرار کرد. برجام بخشی از میراث «باراک اوباما» و متحدان او بود که ترامپ با ادعای محدود کردن مسیر تهران برای دستیابی به بمب هسته ای از آن خارج شد.
تنش های بین واشنگتن و تهران در ماه های اخیر پس از حادثه حمله به نفتکش ها در خلیج فارس که آمریکا ایران را مقصر می داند افزایش یافته است تا حدی که ایران یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را ساقط کرد.

 

 

پهپاد آمریکایی را ارتش زد نه سپاه!آ
ابوالفضل توکلی بینا 

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی

Image result for حزب مؤتلفه اسلامی
خلخالی، هویدا را کشت
بازرگان تفکر خاص نزدیک به اهل سنت داشت
اگر اصولگرایان یک لیست ندهند اصلاح طلبان پیروز می شوند
پیوستن پایداری به لیست واحد اصولگرایان

 

 -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

عباس عبدی

رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند

Image result for ‫عبدی: رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند‬‎
در مسائل عادی ایجاد دو قطبی ایراد چندانی ندارد. آنچه که جامعه ما را در این برهه تهدید می‌کند نگاه دوقطبی است که منجر به نقض یکدیگر می‌شود و متاسفانه رادیکال‌ها چنین اقدامی را انجام می‌دهند تا بدین صورت بخش قابل‌توجهی از جامعه را منفعل کنند

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

سناریوهای احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس
محمود صادقی

Image result for ‫محمود صادقی: فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است‬‎

فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است
اصلاح‌طلبان ۴ سناریو برای انتخابات مجلس در نظر گرفته اند

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

بهزاد نبوی

برای حضور مردم در انتخابات فرش قرمز پهن کنید
شورای نگهبان این دوره باید فرش قرمز پهن کند چون در این شرایط فعلی انتخابات پرشور برای حفظ امنیت ملی ضروری است

Related image

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

شاخص‌های راهبردی امنیت در جمهوری اسلامی ایران

Image result for ‫شاخص‌های راهبردی امنیت در جمهوری اسلامی ایران‬‎
در آموزه‌های اسلامی نیز برای دولت سه وظیفه اصلی «امنیت، عدالت و رفاه» برشماری شده است

در مورد حدود مسئولیت‌ها و اختیارات دولت در مکاتب و دیدگاه‌های مختلف سیاسی، تفاوت وجود دارد. یک دیدگاه دولت را شری می‌داند که باید صرفاً امور ضروری را به وی محول کرد و دیدگاه دیگر، حدود مسئولیت‌ها و اختیارات دولت را کلیه امور سیاسی،‌ امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌داند. لکن تقریباً کلیه این مکاتب در یک موضوع متفق‌القول هستند که: مهم‌ترین وظیفه دولت، ایجاد امنیت است

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

 

رئیس دولت اصلاحات

ممکن است خدایی نکرده براندازان موفق شوند
رئیس جمهوری اسبق با ابراز خرسندی از موضع به گفته او «روشن» رهبر ایران در برابر آمریکا یادآور شد: «موضع ایران، "مقاومت آری، نبرد نه" بوده و طرف مقابل نیز اعلام کرده است که به دنبال جنگ نیست و شاید مصلحت آنها نیز در همین باشد»آ 

Related image

 

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

Image result for ‫نتانیاهو در دیدار با پوتین: اسرائیل باید علیه ایران آزادی عمل داشته باشد‬‎ 

ایران هراسی ، ابزار رای گیری رتامپ ونتانیاهو
نتانیاهو در دیدار با پوتین: اسرائیل باید علیه ایران آزادی عمل داشته باشد

Related image

هفت کشور اروپایی بر راه‌اندازی سریع اینستکس تاکید کردند
اتریش، بلژیک، فنلاند، هلند، اسلوونی، اسپانیا و سوئد

 

Image result for ‫هواوی سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد‬‎

هواوی

سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد

Image result for ‫ایران در دستورکار نشست مرکل و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰‬‎

نشست گروه ۲۰ آغاز به کار کرد
ایران در دستورکار نشست مرکل، پوتین و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰آ

Image result for ‫برکناری بولتون‬‎

دونالد ترامپ جان بولتون را بر‌کنار کرد
اشتباه نکنید، اختلاف بر سر روش است

 

 

 

 

آ 

روحانی : دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ اعتماد را از بین برده است/ می‌گویند حمله به آرامکو کار ما بوده است چون روی موشک نوشته شده: یا علی!آ                   

Image result for ‫روحانی : دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ اعتماد را از بین برده است/ می‌گویند حمله به آرامکو کار ما بوده است چون روی موشک نوشته شده: یا علی!‬‎ 

نمایندگان پارلمان بریتانیا رای‌گیری درباره توافق برکسیت را به تعویق انداختند        
بوریس جانسون : تعویق برای این کشور بد است. برای اتحادیه اروپا و برای دموکراسی بد است                    

Image result for ‫نمایندگان پارلمان بریتانیا رای‌گیری درباره توافق برکسیت را به تعویق انداختند‬‎                        

 

 

 

 

آ

Image result for ‫مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است‬‎

حرفی قدیمی برای امکان مذاکره
مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است 

Image result for ‫گلایه معصومه ابتکار از ردصلاحیت اصلاح‌طلبان/نباید برخورد سیاسی شود‬‎

معصومه ابتکار

و ردصلاحیت اصلاح‌طلبان

نباید برخورد سیاسی شود

Image result for ‫تجارت ایران و آلمان نصف شد‬‎

تجارت ایران و آلمان نصف شد

تجارت بین‌ آلمان و ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا آسیب دیده است

Image result for ‫ذيذار رهبران روسيه وچين‬‎

روسیه و چین از ایران خواستند به تعهدات برجام پایبند بماند

Image result for ‫روسیه به «اینستکس» ملحق می شود‬‎ 

روسیه به «اینستکس» ملحق می شود

  Image result for ‫حرف پ‬‎Image result for ‫حرف ی‬‎Image result for ‫حرف م‬‎Image result for ‫حرف و‬‎Image result for ‫حرف ن‬‎

                                                 مقیاس، اندازه                                          

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.