درباره ما 

پیوندها 

چستچو

در

جغرافیا 

آب وهوا 

Image result for weather icon

Image result for ‫لوگو معماری‬‎

Related image 

کلانشهرها

 شهرسازان

معماران

 

 

خورشید، محمد است و صادق ماه است                          Image result for ‫تولد حضرت رسول‬‎        عنی که ولادت امامِ صادق 

خورشید همیشه با قمر همراه است                                                     در روز ولادت رسول الله است

میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) مبارک باد

 

 

 

قانون و عمران

قانون

حفاظت از خاک

سازمان حفاظت محیط‌ زیست

وزارت جهاد كشاورزي

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

محمدرضا تاجیک

فصل"اصلاح طلبی" گذشت؛ دیگر کارآمدی ندارد

Image result for ‫تاجیک: فصل”اصلاح طلبی” گذشت؛ دیگر کارآمدی ندارد‬‎
اصلاح‌طلبان امروز در چهارراه درونی‌ای ایستاده‌اند که یک راهش گسست رادیکال است؛ یعنی گسست از کلیت جریان اصلاح‌طلبی چراکه دیگر جریانی به نام اصلاح‌طلبی کارآمدی ندارد. ما باید در کالبد دیگری رسوخ کنیم تا استراتژی و تاکتیکمان عوض شود. باید چشممان را بشوییم و جور دیگری به جامعه نگاه کنیم و طرح کاملا نویی دراندازیم. دیگر فصل اصلاح‌طلبی گذشته است

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

هشدار رئیسی به مفسدان اقتصادی

دستتان را نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم
رئیس قوه قضاییه گفت: دست کسانی را که به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

 

محمدرضا تاجیک

ما باید اصلاح‌طلبی را با اصلاح‌طلب بخواهیم

Image result for ‫محمدرضا تاجیک‬‎

در میان جناح‌های سیاسی کشور، اصلاح‌طلبان بیش از هر جریان و جناح دیگری دچار آشفته حالی هستند. به طوری که این آشفته ‌حالی برهیچ‌کسی پوشیده نیست

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

فرمانده کل سپاه
امروز آن‌قدر قدرتمند شده‌ایم که مجبورند هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، به‌دروغ هم شده به ما نسبت دهند

Image result for ‫فرمانده کل سپاه: امروز آن‌قدر قدرتمند شده‌ایم که مجبورند هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، به‌دروغ هم شده به ما نسبت دهند‬‎

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

زوایای پیدا و پنهان تخلفات مالی در پرونده فساد پتروشمی
نقش پدر خوانده موتلفه ای در پتروشمی گیت چیست؟!آ
پرونده "فساد در پتروشیمی
15 اسفندماه 97

Image result for ‫زوایای پیدا و پنهان تخلفات مالی در پرونده فساد پتروشمی؛ نقش پدر خوانده موتلفه ای در پتروشمی گیت چیست؟!‬‎
اسامی متهمین به شرح زیر اعلام شد: رضا حمزه لو، عباس صمیمی، مصطفی طهرانی صفا، علیرضا علائی رحمانی، محسن احمدیان، مرجان شیخ الاسلامی آل آقا، سید امین قرشی سروستانی، سام حامد ساعدیان، سید علیرضا حسینی، علی اشرف ریاحی، معصومه دری، ابوالفضل ملکی شمس آبادی، سعید خیری‌زاده و محمد حسین شیرعلی

  

ترکیه ، عضو ناتو
Image result for عملیات «چشمه صلح»

با چراغ سبز آمریکا ( باعقب‌نشینی نیروهای آمریکایی) به شمال سوریه حمله نظامی کرد
ترکیه با خرید پیشرفته ترین سلاح پدافندی روسیه طی "جنگ زرگری" با آمریکا وفاداری خود را نشان داده وپاداش خود را گرفت
ترکیه: « از اعتراض آمریکا، اروپا و کشورهای عربی نسبت به عملیات ما در سوریه نمی ترسیم و نگران انزوا نیستیم.»آ

از آغاز حمله ارتش ترکیه به شمال شرقی سوریه موسوم به «چشمه صلح» به هدف مبارزه با نیروهای شبه‌نظامی کرد، چهار روز می‌گذرد.
حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه چند روز پس از آن آغاز شد که دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده پس از گفتگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، به نیروهای کشورش فرمان جابجایی در خاک سوریه را داد.Image result for عملیات «چشمه صلح»
ترکیه مدعی است که هدف این حمله نظامی، نابودی نیروهای کردی است که با شبه‌نظامیان کُرد مستقر در خاک این کشور ارتباط دارند.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه شامگاه جمعه ۱۹ مهر اعلام کرد که به رغم انتقادهای جامعه جهانی دست از این حمله برنخواهد داشت. آخرین تحولات مربوط به روز چهارم عملیات ترکیه در خاک سوریه را در زیر بخوانید.
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا شنبه شب در گفتگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه شدیدا ابراز نگرانی کرد.
فرانسه نیزصادرات سلاح به ترکیه را متوقف کردImage result for عملیات «چشمه صلح»
آلمان صادرات سلاح به ترکیه را متوقف کرد
دولت آلمان در واکنش به حمله ترکیه به یگان‌های مدافع خلق سوریه، صادرات اسلحه به ترکیه را متوقف کرد.
خبرگزاری رویترز روز شنبه با نقل این خبر از قول یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان نوشت که این تصمیم در راستای تهدید اتحادیه اروپا به تحریم ترکیه در واکنش به اقدام نظامی این کشور در سوریه گرفته شده است. این سخنگو از قول هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان گفت: «دولت فدرال آلمان در اعتراض به حمله نظامی ترکیه، هیچ گونه مجوزی برای فروش سلاح‌های آلمانی که ممکن است در عملیات ترکیه در سوریه استفاده شود صادر نخواهد کرد» .
پیش از این وزیر دفاع آلمان گفته بود کشورش انتظار دارد که تمام اعضا ناتو، از جمله خود ترکیه برای برقراری ثبات در منطقه یاری کنند.
به دنبال اعلام تصمیم آلمان برای توقف فروش سلاح به ترکیه، دولت فرانسه نیز در واکنش به حمله ترکیه به کردهای سوریه، صادرات سلاح به این کشور را متوقف کرد.
ساعتی پس از آن که آلمان تصمیم خود مبنی بر توقف صادرات سلاح به ترکیه را آشکار کرد، ترکیه به این تصمیم واکنش نشان داد.Image result for عملیات «چشمه صلح»
مولود چاوش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به این تصمیم گفت: «هر کس هر کاری می‌خواهد بکند، مشکلی نیست. تحریم می‌خواهد تسلیحاتی باشد یا چیز دیگر، هر چه باشد ما را قوی‌تر می‌سازد» .
آقای چاوش‌اوغلو که با شبکه رادیویی دویچه وله آلمان گفتگو می‌کرد، افزود: «حتی اگر متحدان ما به سازمان‌های تروریستی یاری رسانند، حتی اگر تنها بمانیم، حتی اگر تحریم بر ما تحمیل شود، مهم نیست که بقیه چکار می‌کنند، ما با سازمان‌های تشکیلات تروریستی می‌جنگیم» .
آلمان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۴۳ میلیون یورو اسلحه به ترکیه صادر کرده که این مقدار تقریبا برابر یک سوم کل صادرات اسلحه این کشور است. تنها در چهار ماه نخست سال جاری میلادی نیز ترکیه حدود ۱۸۴ میلیون یورو سلاح از آلمان خریده است.
اتحادیه عرب: حمله ترکیه تجاوز به حق حاکمیت یک کشور عربی است
احمد ابوالغیظ، دبیرکل اتحادیه عرب روز شنبه اعلام کرد که حمله نظامی ترکیه به سوریه «تهاجم به خاک یک کشور عربی و تجاوز به حق حاکمیت آن» است.
از سوی دیگر محمد علی حکیم، وزیر خارجه عراق و رئيس اجلاس جاری اتحادیه عرب نیز حمله ترکیه به سوریه را محکوم کرد و هم‌صدا با مصر خواستار تشکیل جلسه اضطراری این اتحادیه شد.
از سوی دیگر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه تی‌آر‌تی، رسانه دولتی ترکیه، تاکید کرد ترکیه و سوریه باید به‌همراه یکدیگر از مرزهای خود دفاع کنند و ایران نیز می‌تواند در این زمینه میانجی‌گری کند.
آقای ظریف ویدئوی بخشی ازاین گفت‌وگو را در حساب کاربری خود در توئیتر منتشر کرد و نوشت: «توافقِ همچنان معتبر آدانا میان ترکیه و سوریه می‌تواند بهترین راه برای دستیابی به امنیت باشد. ایران می‌تواند کُردهای سوریه، دولت سوریه و ترکیه و ترکیه را گرد هم بیاورد، تا ارتش سوریه به همراه ترکیه بتوانند از مرز محافظت کنند.»
وی در این گفت وگو تاکید کرد که به مذاکرات سوری-سوری، بازنگری در قانون اساسی و برگزاری انتخابات در سال ۲۰۲۱ در سوریه نیاز است.

دونالد ترامپ چند ساعت پس از اعلام آغاز حمله ترکیه به سوریه گفت که این اقدام آنکارا «ایده بدی» بوده و مورد تأیید ایالات متحده نیست.
رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای در همین زمینه که کاخ سفید آن را منتشر کرد، ضمن دعوت دولت آنکارا به «حفاظت از اقلیت‌های دینی» گفته است: «این حمله مورد تأیید ایالات متحده نیست و آمریکا به ترکیه صراحتا گفته که این عملیات ایده بدی بوده است» .
روسیه: دخالت نمی‌کنیمImage result for عملیات «چشمه صلح»
به دنبال آغاز حمله ارتش ترکیه به شمال شرقی سوریه، ولادیمیر دژاباروف، معاون اول کمیسیون روابط خارجی مجلس روسیه، دوما گفت کشورش در مناقشه نظامی میان ترکیه و سوریه دخالت نمی‌کند.
اتحادیه اروپا هم ،ترکیه را به خویشتنداری فرا خواند.
ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا ضمن دعوت از ترکیه به خویشتنداری، از این کشور خواست عملیات نظامی در خاک سوریه را متوقف کند. او روز چهارشنبه خطاب به مقام‌های آنکارا گفت: «اگر هدف از این نقشه شما ایجاد به اصطلاح منطقه امن باشد، انتظار نداشته باشید که اتحادیه اروپا هزینه‌ای برای آن بپردازد» .
ناتو: ترکیه سنجیده رفتار کند
ناتو در واکنشی محتاطانه‌تر از ترکیه خواست سنجیده عمل کند.
ینس استولتنبرگ، رئیس پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو ساعاتی پس از اعلام آغاز حمله ارتش ترکیه به شمال شرقی سوریه گفت: «امیدوارم عملیات ترکیه در سوریه سنجیده و متناسب باشد»
بیانیه مشترک تروئیکا و درخواست برای تشکیل جلسه شورای امنیت
کشورهای عضو تروئیکای قدرتمند اروپایی یعنی آلمان، فرانسه و بریتانیا قصد دارند در واکنش به حمله ترکیه به سوریه، بیانیه مشترکی صادر کنند.
تهدید سوریه علیه ترکیه پیش از حمله
روز چهارشنبه پیش از اعلام حمله، دولت سوریه ترکیه را تهدید کرد در صورتی که در خاک این کشور اقدام نظامی انجام دهد از همه ابزارهای خود برای مقابله با آنکارا استفاده می‌کند.
فلسفه عملیات
عملیات «چشمه صلح» سومین اقدام نظامی ترکیه علیه سوریه از سال ۲۰۱۶ تاکنون است. این عملیات نظامی می‌تواند بار دیگر نقشه درگیری در مرز سوریه را تغییر دهد و ضربات جدی به گروه‌ها و شبه نظامیان کُرد در نزدیکی مرز با ترکیه وارد کند. ضمن اینکه می‌تواند زمینه بروز دوباره داعش را در بخش‌هایی از سوریه فراهم سازد.
ترکیه چه می‌خواهد؟
ترکیه دو هدف اصلی در شمال شرقی سوریه دارد: نخست، راندن شبه نظامیان کرد از نزدیکی مرزهای خود. آنکارا با این کار می‌خواهد تهدید امنیتی این شبه نظامیان را از مرزهای خود دور کند. اما هدف دوم ترکیه، ایجاد فضایی در داخل سوریه است که از آن طریق بتواند ۲ میلیون پناهنده سوری را که در درون ترکیه هستند در درون خاک سوریه مستقر کند.
در واقع ترکیه در پی این است با همراهی آمریکا منطقه‌ای را تحت عنوان «منطقه امن» در درون خاک سوریه به طول ۳۲ کیلومتر ایجاد کند. هرچند اردوغان اخیرا در مورد گسترش این منطقه به فراتر از جغرافیای فوق‌الذکر تا نزدیک شهرهای رقه و دیرالزور هم سخن گفته است. او در پی این است با این اقدام مهاجران بیشتری را از ترکیه به کشورشان یعنی سوریه بازگرداند.
چه بر سر کردها می‌آید؟
نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها که به آن SDF اطلاق می‌شود سالها تلاش کردند کنترل خود را در سراسر شمال و شرق سوریه با کمک ائتلاف تحت رهبری آمریکا گسترش دهند. این گروه‌های کرد با مبارزه علیه گروه موسوم به دولت اسلامی نقش مهمی در عقب نشاندن این گروه از سرزمین‌هایی که تحت اشغال خود در آورده بودند، داشتند.
گروه‌های کرد همواره می‌گویند که ادعای استقلال طلبی ندارند، بلکه در پی کسب خودمختاری برای خود هستند. این در حالیست که دولت سوریه نظر متفاوتی دارد و می‌گوید کردها به دنبال تجزیه طلبی‌اند.
شورای دموکراتیک سوریه وابسته به SDF گفته است این حمله ترکیه می‌تواند موج جدید جابه‌جایی گروهی مردم را به دنبال داشته باشد. حال باید دید نیروهای آمریکایی تا چه اندازه از این منطقه عقب نشینی خواهند کرد. عقب نشینی کامل آمریکا زمینه را برای پیشرفت‌های بیشتر ترکیه فراهم می‌سازد. ضمن اینکه برخی از تحلیلگران بر این باورند ممکن است شرایط برای پیشروی ستیزه‌جویان داعش نیز هموار شود.
از سوی دیگر کردها تصمیم گرفتند به دمشق سفر کنند و با دولت سوریه و روسیه برای شرایط جدید مذاکره نمایند. هرچند این مذاکرات جدید نیست و پیشتر هم انجام شده بدون اینکه نتیجه‌ای حاصل شود، اما به نظر می‌رسد گزینه اجازه دادن کردها به استقرار نیروهای دولتی سوریه و همچنین روسیه در مرز می‌تواند از توافقات احتمالی باشد.
بدیهی است نسبت مستقیمی بین میزان عقب نشینی آمریکا و پیشرفت این مذاکرات وجود دارد و هرچه میزان عقب نشینی آمریکا بیشتر باشد، شانس به نتیجه رسیدن مذاکرات میان کردها و دولت سوریه و روسیه بالاتر خواهد بود.
ترکیه تا کجا پیش می‌رود؟
منطقه مرزی در شمال شرقی سوریه که هم اکنون تحت کنترل نیروهای کرد است، ۴۸۰ کیلومتر از رود فرات در غرب تا مرز عراق به شرق امتداد دارد.
به نظر می‌رسد تمرکز فوری برنامه‌های نظامی ترکیه در حدود بخشی از مرز بین شهرهای راس‌العین و تل‌ابیض است که حدود ۱۰۰ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند. یک مقام آمریکایی روز دوشنبه به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای آمریکایی پست‌های دیدبانی خود را در این محدوده تخلیه کرده‌اند.
روز چهارشنبه و با آغاز حملات در راس‌العین، صدای انفجار حتی تا تل ابیض شنیده شده است و ساکنان این مناطق شروع به فرار کرده‌اند.Image result for عملیات «چشمه صلح»
از سوی دیگر باید این نکته را در نظر داشت که در بخش‌هایی از مناطق مرزی سوریه و ترکیه، جمعیتی عرب حضور دارند که به صورت تاریخی در این منطقه بوده‌اند و این گروه به صورت سنتی رابطه نزدیکی با ترکیه داشته‌اند. در نتیجه احتمال دارد ترکیه از نفوذ خود در این منطقه برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند.
روسیه چه خواهد کرد؟
روسیه و ایران دو قدرت خارجی مهمی هستند که از ابتدای بحران سوریه از بشار اسد حمایت کرده‌اند و برخلاف ترکیه و آمریکا از ابتدا خواهان باقی ماندن اسد در قدرت بوده وهمراه با دولت مرکزی علیه شورشیان و ستیزه‌جویان جنگیده‌اند.
روسیه همواره گفته است که ترکیه حق دارد از خود دفاع کند اما دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز دوشنبه اعلام کرد باید تمامیت ارضی سوریه حفظ شود و تمام نیروهای نظامی خارجی «که حضور غیر قانونی در این کشور دارند» باید سوریه را ترک کنند.
اگر ایالات متحده تمام نیروهای خود را از شمال شرقی سوریه بیرون بکشد، دولت بشار اسد ممکن است کنترل بخش عظیمی از منطقه‌ای که توسط ترکیه تصرف نشده است را به دست بگیرد.
واکنش غربی‌ها به اقدام نظامی ترکیه چیست؟
متحدین غربی ترکیه هیچ حمایتی از طرح آنکارا برای استقرار ۲ میلیون پناهنده سوری در شمال شرق سوریه (که این میزان بیش از نیمی از کل پناهندگان سوری به شمار می‌رود) نشده است.
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا این طرح ترکیه را اینگونه توصیف می‌کند: «این احتمالا عجیب‌ترین ایده‌ای است که تاکنون در عمرم شنیده‌ام» .
نگرانی‌های اصلی غربی ها این است که هجوم سوری‌های عرب سنی به شمال شرقی این کشور که بخش عمده جمعیت آن کردها هستند به تغییر بافت جمعیتی این منطقه منجر شود.
هماهنگ کننده منطقه‌ای سازمان ملل متحد برای بحران سوریه پیش از حمله ترکیه گفته بود: «اگر حمله‌ای از سوی ترکیه صورت گیرد همه طرف‌ها باید از آوارگی گسترده غیرنظامیان جلوگیری کنند» .
عملیات ترکیه چه معنایی برای بشار اسد دارد؟
در حالی که قلمرو مورد نظر ترکیه در حال حاضر خارج از کنترل دولت مرکزی سوریه است، حمله ترکیه می‌تواند به معنای تغییر شرایط منطقه به سود شورشیانی باشد که خواهان سرنگونی دولت بشار اسده بوده‌اند.
دمشق مدت‌ها ترکیه را به عنوان یک قدرت اشغالگر که «طرح‌های پلیدی» در خصوص شمال شرق این کشور دارد مورد خطاب قرار می‌دهد. دمشق همچنین پیشنهادات متعددی هم برای توافق با کردها طرح کرده که تا کنون هیچ کدام آنها به نتیجه‌ای نرسیده است. اما در حال حاضر هم کردها و هم بشار اسد در معرض یک خطر مشترک قرار گرفته‌اند که این تهدید می‌تواند اشتراک منافع دو طرفه را برای هر دو پدید آورد. این اشتراک منافع ممکن است زمینه نزدیکی طرفین وحصول به توافقی احتمالی را فراهم سازد.
آیا حمله ترکیه فرصتی برای داعش است؟
بدیهی است که هرج و مرج می‌تواند فرصتی را برای احیای دوباره گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، فراهم سازد. این در حالیست که با انجام عملیات‌های گسترده‌ای که چه از سوی روسیه و ایران وچه از طرف ایالات متحده و ائتلاف تحت رهبری واشنگتن، این گروه ستیزه‌جو شدیدا تضعیف شده بود.
ضمن اینکه در حال حاضر بیش از ۵ هزار ستیزه‌جوی داعشی با ملیت‌های مختلف در دست نیروهای کرد اسیر هستند. رهبران کرد سوریه بارها هشدار داده‌اند در صورت عدم ثبات شرایط و حمله احتمالی ترکیه، ممکن است دیگر نتوانند زندانیان داعشی را تحت بازداشت و کنترل خود نگه دارند.

 

 

موسوی لاری

دولت روحانی نماد اصلاح‌طلبی نیست

دولت اصلاح طلبی فقط دولت ۷۶ تا ۸۴ است

Image result for ‫موسوی لاری: دولت روحانی نماد اصلاح‌طلبی نیست/ دولت اصلاح طلبی فقط دولت ۷۶ تا ۸۴ است‬‎
اگر بنا باشد که جریان رادیکال اصول‌گرا سر کار بیاید که انحصارطلبی در اعماق جامعه نفوذ بکند باز هم از دولتی مثل دولت آقای روحانی حمایت می‌کنیم برای اینکه فضا باز بماند و مردم بتوانند حرف‌هایشان را بزنند و نظراتشان را مطرح کنند؛ اما این دولت نماد اصلاح‌طلبی نیست، دولت اصلاح طلبی دولت ۷۶ تا ۸۴ است که کارنامه روشن و قابل دفاعی دارد

 

 

 -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

عباس عبدی

رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند

Image result for ‫عبدی: رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند‬‎
در مسائل عادی ایجاد دو قطبی ایراد چندانی ندارد. آنچه که جامعه ما را در این برهه تهدید می‌کند نگاه دوقطبی است که منجر به نقض یکدیگر می‌شود و متاسفانه رادیکال‌ها چنین اقدامی را انجام می‌دهند تا بدین صورت بخش قابل‌توجهی از جامعه را منفعل کنند

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

سناریوهای احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس
محمود صادقی

Image result for ‫محمود صادقی: فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است‬‎

فرض ائتلافی شبیه "لیست امید" پیش‌بینی شده است
اصلاح‌طلبان ۴ سناریو برای انتخابات مجلس در نظر گرفته اند

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

بهزاد نبوی

برای حضور مردم در انتخابات فرش قرمز پهن کنید
شورای نگهبان این دوره باید فرش قرمز پهن کند چون در این شرایط فعلی انتخابات پرشور برای حفظ امنیت ملی ضروری است

Related image

 

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

 

رئیس دولت اصلاحات

ممکن است خدایی نکرده براندازان موفق شوند
رئیس جمهوری اسبق با ابراز خرسندی از موضع به گفته او «روشن» رهبر ایران در برابر آمریکا یادآور شد: «موضع ایران، "مقاومت آری، نبرد نه" بوده و طرف مقابل نیز اعلام کرده است که به دنبال جنگ نیست و شاید مصلحت آنها نیز در همین باشد»آ 

Related image

 

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

محمدرضا تاجیک
اصلاح‌طلبی موجود دیگر جواب نمی‌دهد
اصلاح‌طلبی را از چنبره و چنگ برخی برهانیم

Image result for ‫محمدرضا تاجیک: اصلاح‌طلبی موجود دیگر جواب نمی‌دهد/ اصلاح‌طلبی را از چنبره و چنگ برخی برهانیم!‬‎
به اعتقاد من اصلاح‌طلبی موجود دیگر جواب نمی‌دهد و فقط در فضای قدرت معنی پیدا می‎کند و به یک کنشگر مرسوم تبدیل شده؛ دیگر گفتمان ساز نیست
باید صف خود را از شبه اصلاح‌طلبان جدا كنيم و اصلاح طلبی را از چنبره‌ی عده‌ای برهانیم وگرنه سرمایه‌ی اجتماعی خود را از دست خواهیم داد

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

مصطفی تاجزاده

اگر مردم به خیابان نمی‌ریزند به دلیل بلوغ فکری است؛ ایران انقلاب نمی‌شود اما در آن تنش به وجود می‌آید/ ایران انقلاب نمی‌شود اما درگیری در جامعه گسترش می‌یابد؛ ایران انقلاب نمی‌شود اما ممکن است دچار فروپاشی اقتصادی شود

Image result for مصطفی تاجزاده: اگر مردم به خیابان نمی‌ریزند به دلیل بلوغ فکری است/ ایران انقلاب نمی‌شود اما در آن تنش به وجود می‌آید/ ایران انقلاب نمی‌شود اما درگیری در جامعه گسترش می‌یابد؛ ایران انقلاب نمی‌شود اما ممکن است دچار فروپاشی اقتصادی شود

 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

سخنی با جناب علم الهدی

این چه نوع ادبیاتی است؟آ

علم الهدی : امام رضا(ع) خشم می‌کنند از اینکه نیروهای انقلابی را تندرو بدانیدعده ای اعتقاد ندارند که دین می‌تواند جامعه را اداره کنند
اگر شاه‌سلطان‌حسن‌ها مدیران جامعه شوند، کار جمهوری اسلامی تمام خواهد شدکسی روی کره زمین به شما به خاطر برجام احترام نمی‌گذارد

Image result for ‫سخنی با جناب علم الهدی؛ این چه نوع ادبیاتی است؟‬‎

Image result for ‫نتانیاهو در دیدار با پوتین: اسرائیل باید علیه ایران آزادی عمل داشته باشد‬‎ 

ایران هراسی ، ابزار رای گیری رتامپ ونتانیاهو
نتانیاهو در دیدار با پوتین: اسرائیل باید علیه ایران آزادی عمل داشته باشد

Related image

هفت کشور اروپایی بر راه‌اندازی سریع اینستکس تاکید کردند
اتریش، بلژیک، فنلاند، هلند، اسلوونی، اسپانیا و سوئد

 

Image result for ‫هواوی سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد‬‎

هواوی

سیستم عامل خود را برای گوشی‌های هوشمند می‌سازد

Image result for ‫ایران در دستورکار نشست مرکل و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰‬‎

نشست گروه ۲۰ آغاز به کار کرد
ایران در دستورکار نشست مرکل، پوتین و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰آ

Image result for ‫برکناری بولتون‬‎

دونالد ترامپ جان بولتون را بر‌کنار کرد
اشتباه نکنید، اختلاف بر سر روش است

 

 

 

 

آ 

روحانی : دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ اعتماد را از بین برده است/ می‌گویند حمله به آرامکو کار ما بوده است چون روی موشک نوشته شده: یا علی!آ                   

Image result for ‫روحانی : دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم‌ اعتماد را از بین برده است/ می‌گویند حمله به آرامکو کار ما بوده است چون روی موشک نوشته شده: یا علی!‬‎ 

نمایندگان پارلمان بریتانیا رای‌گیری درباره توافق برکسیت را به تعویق انداختند        
بوریس جانسون : تعویق برای این کشور بد است. برای اتحادیه اروپا و برای دموکراسی بد است                    

Image result for ‫نمایندگان پارلمان بریتانیا رای‌گیری درباره توافق برکسیت را به تعویق انداختند‬‎                        

 

 

 

 

آ

Image result for ‫مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است‬‎

حرفی قدیمی برای امکان مذاکره
مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان است 

Image result for ‫گلایه معصومه ابتکار از ردصلاحیت اصلاح‌طلبان/نباید برخورد سیاسی شود‬‎

معصومه ابتکار

و ردصلاحیت اصلاح‌طلبان

نباید برخورد سیاسی شود

Image result for ‫تجارت ایران و آلمان نصف شد‬‎

تجارت ایران و آلمان نصف شد

تجارت بین‌ آلمان و ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا آسیب دیده است

Image result for ‫ذيذار رهبران روسيه وچين‬‎

روسیه و چین از ایران خواستند به تعهدات برجام پایبند بماند

Image result for ‫روسیه به «اینستکس» ملحق می شود‬‎ 

روسیه به «اینستکس» ملحق می شود

  Image result for ‫حرف پ‬‎Image result for ‫حرف ی‬‎Image result for ‫حرف م‬‎Image result for ‫حرف و‬‎Image result for ‫حرف ن‬‎

                                                 مقیاس، اندازه                                          

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.