3

بهزاد نبوی
پیش بینی در مورد انتخابات 1400

راهکار نبوی به اصلاح‌طلبان برای انتخابات 98 - فرارو
به هیچ وجه منکر وجود انتقاد به شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان یا مجلس دهم نیستم ولی ارتباط آن را با شکست میانه‌روها و اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر منطقی نمی‌دانم. این شکست مشابه شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس هفتم معلول عوامل متعددی بوده و هست

 

******************

 

عبدالکریم حسین‌زاده

نایب رییس فراکسیون امید مجلس

اصلاح‌طلبی نیازمند کن‌فیکون است/ پدرسالاری و نوچه‌پروری موانع اصلاح‌طلبی هستند

نایب رییس فراکسیون امید کسب جایزه گِرَمی را به «کیهان کلهر» تبریک گفت
جریان اصلاح طلبی در ایران دچار مشکلات اساسی‌ است و وضع امروز شورای عالی هم معلول آنهاست؛ از جمله عدم ارتباط ارزشی و هنجاری اصلاح طلبان با پایگاه اجتماعی و از دست دادن قدرت نمایندگی طبقه متوسط

 

********************* 

 

مسیح مهاجری
از آنچه امام خمینی(س) برای زمامداری در نظر داشت، فاصله زیادی داریم

مسیح مهاجری: مجلس دیگر در هیچ جای امور نیست ولی ابزار خوبی برای ...
آ«اگر به سراغ بررسی وضعیت مسئولیت‌ها در بخش‌های مختلف کشورمان برویم، به این نتیجه خواهیم رسید که ما از آنچه امام خمینی برای زمامداری در نظر داشت، فاصله زیادی داریم »
آ
 

امروز42
دیروز88
هفته کذشته130
ماه گذشته3454
مجموع62793

آی پی شما 75.101.220.230 مشخصات Unknown - Unknown سه شنبه, 08 مهر 1399 13:23

Guests : One guest online Members : No members online
Powered by CoalaWeb

جنگ بیولوژیکImage result for جنگهای بیولوژیک
سردار جلالی : کرونا بخش زیادی از ویژگی‌های یک جنگ بیولوژیک را دارد
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور: به صورت قاطع نمی‌توان گفت که ویروس کرونا جنگ بیولوژیک هست یا خیر البته بخش زیادی از ویژگی‌های یک جنگ بیولوژیک را دارد.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با تقدیر از زحمات پرستاران و دست‌اندرکاران حوزه بهداشت در مقابله با کرونا اظهارداشت:Image result for سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری وضعیت بیماری در کشورهای مختلف و در شرایط مختلف متفاوت است به عنوان مثال وضعیت سفید یعنی که هیچ گزارشی از کرونا در کشور اعلام نشده است. این گزارش‌ها از آزمایشگاه‌های مختلف بر اساس سلسله مراتب موجود اعلام می‌شود اما بر اساس جمع بندی و در بیست و چهارم بهمن ماه اعلام کردیم که هیچ مورد کرونا در کشور وجود ندارد و این به معنای آن است که هیچ گونه مورد کرونایی به صورت رسمی اعلام نشده است؛ البته ممکن است مواردی در جاهای مختلف وجود داشته باشد اما به صورت رسمی اعلام نشده است.
وی افزود: ما در همان زمان و بعد از گسترش ویروس کرونا در چین جلسه قرارگاه پدافند غیرعامل را تشکیل و شرایط را برای آنها تشریح کردیم و اقدامات مرحله پیشگیری و مقابله با گسترش ویروس کرونا در کشور را بررسی و دستورالعمل‌های لازم را اعلام کردیم تا هر دستگاه بداند چه اقدامی باید انجام دهد. در آن دستورالعمل‌ها تک تک مسئولیت‌های دستگاه‌های مختلف را اعلام کرده بودیم.
سردار جلالی ادامه داد: در آن زمان ما تیم‌هایی را برای بررسی کنترل ورود و خروج‌های مسافران خارجی در فرودگاه اعزام کردیم تا مشخص شود که کنترل ورود کشور به چه شکلی است که در حوالی پنجم تا دهم بهمن صورت گرفت و ما گزارش‌هایی را تهیه و به وزارت دفاع اعلام کردیم تا دستگاه‌هایی برای تشخیص حرارت بدن مسافرین تولید و در اختیار آنها قرار گرفت.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: ما در سالهای گذشته سازمان پدافند زیستی را طراحی و برنامه ریزی های موجود را انجام و ساختارهای مختلف را تعیین و ابلاغ کرده و قرارگاه زیستی را فعال کردیم. در ابتدای بهمن تا اواخر بهمن ما در ۱۰ استان سازمان پدافند زیستی را تشکیل و در جلسات مختلف وظایف آنها را به آنها اعلام کردیم که قبل از اعلام رسمی ویروس کرونا انجام شد و به صورت رسمی اعلام شد و ستاد ملی مبارزه با کرونا که تشکیل شد ما دیدیم که اسم سازمان پدافند غیر عامل در این ستاد ملی وجود ندارد و من به عنوان نماینده ستاد کل در این جلسات شرکت می‌کنم.
وی افزود: ما از ابتدای بهمن تا انتهای بهمن ۴ دستورالعمل به تک تک استان‌ها ارسال کردیم تا نسبت به شرایط مختلف اقدامات موجود را انجام دهند و تمام استانداران با حکم رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به عنوان فرمانده قرارگاه زیستی در استان اعلام شده و فرمانده سپاه استان نیز در جایگاه جانشین آنها قرار گرفتند.
ویروس کرونا بخش زیادی از ویژگی‌های یک جنگ بیولوژیک را داردImage result for ویروس کرونا بخش زیادی از ویژگی‌های یک جنگ بیولوژیک را دارد
سردار جلالی در مورد بیوتروریسم بودن ویروس کرونا گفت: برای این ویروس گمانی اولیه وجود داشته که یک طغیان طبیعی و بدون دخالت انسان و یا یک نشت آزمایشگاهی از آزمایشگاه یوهان چین بوده است و گمانه زنی سوم این است که این ویروس یک مدلی از جنگ بیولوژیک باشد؛ در این خصوص گمانه زنی‌های متفاوتی وجود دارد که آیا این جنگ برای کشتن اتخاذ شده، یعنی دستکاری شده و برای کشتن است مانند آنچه در جنگ جهانی دوم بود و مسئله دیگری که این ویروس برای بحث اقتصادی و تأثیر اقتصادی بر کشور هدف طراحی شده است و درصد کشتار آن کم اما فراگیری فراوان دارد که شاید بخواهند از آن طریق کشور هدف را تحت تأثیر قرار دهند.
وی ادامه داد: در این حوزه حدود ۶۰ درصد از فضای موضوع رسانه‌ای است که با استفاده از رسانه صنایع و مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهند، به عنوان مثال شبکه بی‌بی‌سی ۱۲۰ برنامه تولید می‌کند که ۸۰ مورد آن مربوط به ایران است و در داخل یک شرایط منفی هم شکل گرفته است؛ البته برای اینکه مطمئن شویم یک جنگ بیولوژیک است باید از طریق ویروس شناسی و بررسی در آزمایشگاه‌ها این اطمینان را به دست آوریم.
سردار جلالی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده، گفت: ما برای بررسی این موضوع انجمن ویروس شناسی کشور را دعوت و در یک جلسه به بررسی موضوع پرداخته ایم؛ البته به صورت قاطع نمی‌توان گفت که این ویروس جنگ بیولوژیک هست یا خیر البته بخش زیادی از ویژگی‌های یک جنگ بیولوژیک را دارد.
وی با اشاره به آزمایشگاه بیولوژیک آمریکا در اطراف ایران، چین و روسیه، گفت: این ویروس بخش زیادی از ویژگی‌های جنگ بیولوژیک را دارد اما می‌توان با بررسی بیشتر توسط متخصصین ویروس شناسی مشخص شود که آیا این یک جنگ بیولوژیک است یا خیر.
ستاد ملی مقابله با کرونا باید به ریاست رئیس‌جمهور یا معاون اول شکل بگیرد
سردار جلالی با بیان اینکه پدافند زیستی تنها مسئله پزشکی نیست و بخش‌های مختلفی دارد، گفت: پدافند زیستی ابعاد مختلفی از جمله بهداشت، امکانات و تجهیزات را در بر می‌گیرد اما وقتی این کار به وزارت بهداشت سپرده می‌شود کارهایی به او داده شده که در اختیار او نیست و توان انجام آن را ندارد و ما می‌بینیم که مواجه می‌شویم با احتکار ماسک.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: سازمان پدافند غیر عامل کشور تمامی برنامه‌ها، آموزش‌ها و ساختارسازی و رزمایش‌های مختلف را انجام داده و آمادگی‌های لازم را داریم و در سال گذشته سناریو مشابه کرونا که امروز وجود دارد را تمرین کردیم اما وقتی در شب عملیات و آغاز موضوع شما ساختار را به هم می‌زنید آن آمادگی‌ها را از بین می‌برد، زیرا کسی یاد نگرفته است که از پزشک دستور بگیرد، در دستگاه مانند دستگاه اجرایی، پلیس و بخش صنعتی از یک پزشک دستور نمی‌گیرند و این وظیفه باید به عهده یک استاندار بر اساس ساختار قرار می‌گرفت. ستاد ملی مقابله با کرونا نیز باید به ریاست رئیس‌جمهور یا معاون اول شکل بگیرد و این مهم یک ضرورت بسیار جدی است که می‌تواند به رفع بحران موجود کمک بسیاری کند.
وی افزود: وقتی که وزارت بهداشت تصمیم می‌گیرد که گردشگری و مسافرت تعطیل شود بخشی از آن اقتصاد است بخش‌هایی مانند گردشگری، هتلداری و مسائلی جانبی تعطیل می‌شود و به شدت اقتصاد را تحت تأثیر قرار می‌دهند؛ پس باید تصمیم گیری و برنامه ریزی درست در این زمینه وجود داشته باشد.
سردار جلالی با اشاره جنگ رسانه‌ای و بمباران اطلاعاتی دشمن علیه کشورمان در شرایط کنونی گفت: اخبار بخشی از پدافند زیستی است و اقدامات مقابله کار رسانه‌ای است، رسانه باید کارهای آموزشی را انجام دهد، مانند اقداماتی که در روزهای اخیر انجام داد و با برنامه‌های مختلف فضا را آرام کند، به همین دلیل است که در آمریکا یک ستاد ویژه‌ای برای اعلام اخبار کرونا تشکیل شده و اگر کسی غیر از این ستاد اخبار کرونا را اعلام کند جریمه می‌شود. ما باید یک ستاد رسانه‌ای برای مقابله با جنگ رسانه‌ای و اخباری که در فضای موجود وجود دارد تشکیل دهیم.
وی خاطر نشان کرد: در یک سوم کشورهای درگیر در کل دنیا، مسئول ستاد ملی مبارزه با کرونا رئیس جمهور است و در برخی کشورها برای کنترل موضوع ارتش به میدان آمده است. در این شرایط بر اساس قانون موجود کشور ما بهترین کسی که می‌تواند شرایط را مدیریت کنند رئیس‌جمهور یا معاون اول رئیس جمهور است.

جنگ بیولوژیکی چیست؟

جنگ بیولوژیک عبارت است از استفاده از عوامل بیولوژیکی، اعم از باکتری‌ها، ویروس‌ها، گیاهان، حیوانات، و فراورده‌های آن‌ها به منظور اهداف خصمانه، و قتل‌عام (کشتار جمعی).Image result for جنگهای بیولوژیک

در سال ۱۳۴۶ میلادی طاعون، سپاهیان تاتار را در حین حمله به کافا در کریمه در هم شکست. حمله کنندگان نعش کشته‌ها را در پای دیوارهای شهر رها کردند. در نتیجه این کار و با رفت و آمد مدافعین شهر اپیدمی طاعون به تمام منطقه گسترش یافت. احتمال می‌رود برخی از افرادی که به علت طاعون کافا را ترک کردند باعث همه گیری وسیع طاعون در اروپا شدند که بعداً به مرگ سیاه شهرت یافت.

در طی جنگ جهانی اول، عوامل آلمانی اسبها و گاوها را قبل از حمل آنها به آمریکا و فرانسه به بیماری آلوده می‌کردند.

در سال ۱۹۳۷ ژاپن برنامه منظمی برای تولید جنگ‌افزارهای بیولوژیک شروع کرد که مرکز آن در ۴۰ مایلی جنوب هاربین در منچوری قرار داشت و به مرکز آزمایشی ۷۳۱ معروف بود. تحقیقات این مرکز تا سال ۱۹۴۵ ادامه یافت که در آن سال این مرکز در یک آتش‌سوزی به علت جنگ از بین رفت. تحقیقاتی که زاپنیها انجام می‌دادند بر روی سیاه زخم و طاعون بود. در سال ۱۹۴۵ ژاپنیها مقدار ۴۰۰ کیلوگرم از میکرب سیاه زخم ذخیره کرده بودند که در بمبهایی با طراحی ویژه استفاده می‌شد.
آمریکا در سال ۱۹۴۳ برنامه تحقیقاتی خود را برای استفاده از عوامل بیولوژیک آغاز کرد. این برنامه به طور رسمی تا سال ۱۹۶۹ ادامه یافت. در آن سال نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا به این برنامه پایان داد و مواد تهیه شده در ۱۹۷۱ و ۱۹۷۲ با حضور نمایندگان وزارتهای مربوط (دفاع و کشاورزی) از بین رفت. این مواد شامل Bacillus anthracis (عامل سیاه زخم)، سم بوتولیسم، Francisella tularensis (عامل تولارمی)، Coxiella burnetii (عامل تب Q)، ویروس انسفالیت ونزوئلایی، Brucella suis (عامل بروسلوز) و انتروتوکسین B استافیلو کوکی بود. به طور همزمان با پایان این برنامه ارتش آمریکا برنامه دفاع میکربی در جنگ را از سال ۱۹۵۳ شروع کرد که تا الان نیز ادامه دارد.

در سال ۱۹۷۲ کشورهای جهان کنوانسیونی مبنی بر عدم تولید، فرآوری و گسترش سلاحهای بیولوژیکی امضا کردند؛ اگر چه بعضی از کشورهای امضا کننده تحقیقات در این زمینه را ادامه دادند. موارد متعددی از استفاده سلاحهای بیولوزیک در سالهای اخیر گزارش شده است. یکی از موارد آن " باران زرد " در آسیای جنوب شرقی بود که به علت آزاد شدن تصادفی عامل سیاه زخم از سوردولوسک روسیه بود. مورد بعدی استفاده از عامل ریسین به عنوان وسیله کشنده در لندن در سال ۱۹۸۷ بود.

در ۲ آگوست ۱۹۹۱ گزارش شد که عراق تحقیقاتی در مورد Bacillus anthracis (عامل سیاه زخم)، سم بوتولیسم و Clostridium perfringeus (کلستریدیوم پرفریجنس)انجام می‌دهد. بسیاری از این تاسیسات در طی جنگ اول خلیج فارس از بین رفت. در سال ۱۹۹۵ مشخص شد که عراق تحقیقات بر روی سیاه زخم، سم بوتولیسم، کلستریدیوم پرفریژنس، آفلا توکسین‌ها و ریسین را ادامه داده است و توانسته است از آنها در راکتها، بمبهای هوایی و تانکهای اسپری کننده استفاده کند. در نهایت عراق صد بمب ۴۰۰ کیلویی را با سموم بوتولیسم، ۵۰ بمب را با آنتراکس و ۱۶ بمب را با آفلاتوکسین پر کرده بود. علاوه بر آن ۱۳ موشک الحسین (اسکاد) با سم بوتولیسم، ۱۰ موشک با آنتراکس و ۲ موشک نیز با آفلا توکسین آماده کرده بود. در کل عراق ۱۹۰۰۰ لیتر از سم تغلیظ شده بوتولیسم، ۸۵۰۰ لیتر از آنتراکس تغلیظ شده و ۲۲۰۰ لیتر از آفلا توکسین دارا بود.

"هانتا ویروس ها" در پارک ملی یوسمیت آمریکاImage result for جنگهای بیولوژیک
اخیرا در پارک ملی یوسمیت آمریکا یک بیماری مسری ناشناخته که موجب عفونت دستگاه تنفسی می شود؛ گزارش شد. به سرعت مشخص شد که عامل بیماری نوعی ویروس از خانواده هانتا ویروس ها است. تا کنون درمانی قطعی برای بیماری های ایجاد شده با هانتاویروس ها یافت نشده است. تا کنون 3 نفر در اثر این بیماری مرده و حدود 8000 هزار نفر از بازدیدکنندگان این پارک ملی که طی ماه های ژوئن و آگوست از این پارک بازدید کرده اند مشکوک به آلودگی هستند.
به گزارش یو اس آ تودی و دیگر منابع بررسی های جدید نشان می دهد که افراد مشکوک به برخورد با عامل بیماری زا به 22000 نفر افزایش یافته است که 2500 نفر از آنها توریست هایی بوده اند که از 40 کشور مختلف طی تابستان 2012 برای بازدید از پارک آمده بوده اند. به نظر می رسد که این بیماری از جوندگان منشا گرفته و قابل سرایت از انسان به انسان نیز می باشد. مقامات بهداشتی آمریکا مرگ زایی هانتاویروس ها را 36 درصد تخمین می زنند که در مقایسه با برخی از بیماری ها مانند آنفولانزا بسیار بیشتر است. تشخیص هانتاویروس ها سخت بوده و علایم اولیه بیماری های آنها چیزی شبیه به آنفولانزا است و هیچ واکسن اختصاصی بزای این ویروس ها وجود ندارد.
استفاده از عوامل بیماری زا علیه بشرImage result for جنگهای بیولوژیک
استفاده از چنین حربه هایی در تاریخ سیاسی آمریکا به وفور دیده می شود. سیاستمداران آمریکا ابایی از سوء استفاده از عوامل بیماری زا علیه ملت خود و نیز ملت های دیگر نداشته اند. در واقع نظام آمریکا در برهه های مختلف جهت گیری های بیوتروریستی ویژه ای داشته است که برخی از آنها افشا شده و تحقیقات مفصلی در مورد آنها انجام گرفته است. در 1943 ارتش آمریکا در ایالت یوتا اولین تحقیقات خود برای ساختن بمب های میکروبی و ویروسی را آغاز کرد. در 1945 با در اختیار گرفتن محققین ارتش شکست خورده ژاپن این تحقیقات توسعه یافت و بلافاصله آزمایشگاه فورت دیتریک در ایالت مریلند به مرکز اصلی تحقیقات تسلیحات بیولوژیک تبدیل شد. در 1952 ارتش با سیا وارد همکاری شد و مقدمات آزمایش های پنهانی عوامل ساخته شده بر روی انسان فراهم گردید. افراد بی نام و نشان و نیز مردم کشورهای مختلف مورد هجوم خاموش ویروس ها و باکتری های ارتش آمریکا قرار گرفت.
در 1956 عملیات شهر بزرگ» انجام شد که طی آن بخشی از مردم آمریکا را در معرض مواد بیماری زای تولیدی در آزمایشگاه های ارتش قرار دادند تا تاثیر این تسلیحات را در زنرگی واقعی مردم ببینند. در 1965 شهر شیکاگو را با باکتری باسیلوس سابتیلیس آلوده کردند تا الگوی شیوع بیماری را بیابند. در دهه 70 نیز جهت گیری تسلیحات بیولوژیک آمریکا به سمت ویروس های ترکیبی بود که ویروس ایدز یکی از دست آوردهای این دوره می باشد. در همین برهه ارتش آمریکا بیماری های مختلفی در آفریقا شیوع داد تا چگونگی شیوع و سرعت گسترش آنها را برای استفاده در طراحی بمب های بیولوزیک و نیز مقابله با حمله احتمالی از طرف شوروی به کار بندد. وبا، تیفوئید، فلج اطفال و طاعون از جمله بیماری های بررسی شده بر روی مردم آفریقا بود. کشور افریقای جنوبی در آن زمان به صورت مرکز هماهنگی و شعبه ای از آزمایشگاه فورت دیتریک برای انجام این جنایات در آفریقا درآمده بود.


طرحی که لو رفتImage result for جنگهای بیولوژیک

در فوریه 2009 یک کارخانه داروسازی باکستر در اروپا اقدام به توزیع 62 کیلو ماده اولیه بین 16 آزمایشگاه در 4 کشور برای تولید واکسن ویروس آنفولانزا کرد. یکی از دانشمندان کشور چک تشخیص داد که این ماده حاوی دو ویروس زنده آنفولانزا است. یکی مربوط به یک نوع آنفولانزای فصلی که واگیری شدیدی دارد اما مرگ و میر کمتر از یک درصد دارد و دیگری که قدرت شیوع کمتری دارد اما در 60 درصد موارد باعث مرگ و میر می شود. ترکیب این ویروس ها می توانست ویروسی را ایجاد کند که همزمان قدرت شیوع و بیماریزایی بالایی داشته باشد. 62 کیلو ماده اولیه می توانست به هزاران دوز واکسن تبدیل شده و ه مناطق مختلف جهان حتی به صورت کمک های بهداشتی سازمان ملل ارسال شود.
پرونده سازمان بهداشت جهانی در مورد شیوع دادن چندین نوع بیماری در قالب واکسیناسیون در آفریقا از موارد بسیار دردناک برنامه های کنترل جمعیت جهان در چند دهه اخیر بوده است. یک روزنامه نگار اتریشی به نام جین بورگمایشتر (Jane Burgermeister) تحقیقاتی در مورد عملکرد شرکت باکستر انجام داد و نتایج خود را در قالب مقالاتی انتشار داد. او در مقاله اش بر اساس یافته های خود، سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی، برخی از دولتمردان چندین کشور مختلف را متهم به سازماندهی برنامه های بیوتروریستی گسترده کرد. با این حال حمایت های گسترده ای از کمپانی باکستر انجام گرفت و حتی به آن اجازه ساختن واکسن علیه بیماری آنفولانزای نوع آ نیز داده شد.


بیوتروریسم دولتی آمریکا در خلیج مکزیک

نمونه ای دیگر از بیوتروریسم دولتی آمریکا را می توان در شرایط فعلی خلیج مکزیک دید. ایان کرن (Ian Crane) یکی از مدیران اجرایی در صنعت نفت که بعدها به فعالیت های حقوق بشری روی آورده است در سال 2010 طی مصاحبه ای با صدای آمریکا اعلام کرد که هدف اصلی از طرح های توسعه ای در خلیج مکزیک از بین بردن مردم منطقه است. بر اساس گزراش های محلی در این منطقه حدود 100 هزار نفر به نوع خاصی از آنفولانزا که از آن با نام طاعون ابی نیز یاد می شود مبتلا شده بوده اند و میلیون ها نفر هم اکنون در معرض چنین بیماری هایی هستند.
به گفته کرن برنامه ریزان پول های زیادی را خرج کرده اند تا فعالان حقوق بشر را از رسانه ای کردن موضوع باز دارند. در فوریه 2011 مایکل ادوارد که یک نظامی بازنشسته است مقاله ای با عنوان «طاعون آبی خلیج یک بیوتروریسم دولتی رسمی است» انتشار داد که در آن می نویسد: این جنگ بیولوژیکی که به صورت هدفمندی مهندسی شده است؛ به زودی با انتقال افقی ژن های دستکاری شده و گسترش آن از طیق هوا و آب یه یک جنک جهانی منجر خواهد شد.
این جنگ قبلا در ماهی ها، پرندگان، پستانداران و انسان اعلام وجود کرده کرده است». ادوارد از از چهار باکتری نام می برد که از نظر ژنتیکی تغییر یافته اند تا در صنعت نفت کارایی داشته باشند و اکنون در آب های خلیج مکزیک رها شده اند و در اثر آنها تاول ها و بیماری های پوستی، بیماری های تنفسی مانند پنومونی، خونریزی های داخلی و ده ها نوع عوارض دیگر در مردم منطقه دیده می شود. ادوارد مدعی است که تمامی این شرایط ناگوار جسمی که در طی سال های اخیر در مردم این منطقه به وجود آمده است در اثر ایجاد تغییرات ژنتیکی در باکتری ها و رها کردن آنها در آب و هوای منطقه بوده است.

گزارش از هدیه آقاپور

Image result for جنگهای بیولوژیک

 

آ* دولت، مسکن ومردم

سیدرضا علوی

دولت، مسکن ومردم

دولت می تواند در یک اقدام هماهنگ و هم گون یا تفاهم نانوشته ولی ساختاری، اعمال واقدامات خود را سیاست نماید

 

آ* علی شکوری‌راد

پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است

شکوری‌راد: پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است ...
ایالات متحده امریکا به صحنه اعتراضات مردمی به رفتارها و اقدامات پلیس این کشور و البته مسوولان دولتی‌اش تبدیل شده

 

آ* در نشست خبری ویژه سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام(س)آ
محمدعلی انصاری

نوشیدن جام زهر، عزل قائم مقام رهبری، ارتداد سلمان رشدی، نامه به گورباچف و.... از اقدامات انقلابی امام است

آخرین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) | پایگاه خبری جماران

به بهانه اینکه می خواهیم انقلاب را خالص کنیم آنقدر دایره را تنگ نکنیم/ انقلابی به معنای پرخاشگری نیست

به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی خواهش می کنم در روزهای 13، 14، و 15 خرداد به حرم مراجعه نکنید

 

 

آ* تئوریسین از نوع

خودبزرگ بینی

انتقاد شدید دکتر زیباکلام از عقب‌نشینی ایران در برابر چین

صادق زیباکلام: هیچکس به جهانگیری و هاشمی رأی نمی‌دهد
مدت‌هاست که دیگر حزبی به نام کارگزاران سازندگی در ایران وجود ندارد

 

 

آ* آیا دوم خرداد ۷۶ در ۱۴۰۰ تکرار شدنی است؟آ

 

خاتمی: برای شرکت در انتخابات دو پيش ‌‏شرط دارم

 

فعالان سیاسی پاسخ می‌دهند 

 

 

 

آ* پایان اصلاحات؟!آ

 

اصلاح طلبان در پی تعیین تکلیف اصلاحات/موافقان و مخالفان پایان کار ...

 

 

آ* اطلاعیه مهم دفتر معاون اول رییس‌جمهور


دکتر جهانگیری و

واگذاری سهام عدالت

 

سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به شهرستان شهریار - وب سایت ...

اهتمام جدی دکتر جهانگیری برای واگذاری دقیق و علمی سهام عدالت به مردم با هدف انتفاع هر چه بیشتر آنان

 

 

آ* وزارت خارجه آمریکا، ایران را در لیست سیاه قرار داد
دستورالعمل آمریکا برای جلوگیری از دور زدن تحریم ایران

استاد دانشگاه آلاباما: تحریمهای امریکا علیه ایران باید شکسته شود ...

در ادامه دست و پا زدن‌های واشنگتن برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، وزارت خارجه ایالات متحده، جمهوری اسلامی را به همراه چهار کشور دیگر به بهانه «عدم همکاری با آمریکا علیه تروریسم» در لیست سیاه قرار داد

 

 

1

شهر چیست ؟

 

Related image

- - - 

شهرسازی چیست ؟

Image result for ‫شهرسازی چیست‬‎

- - -

معماری چیست ؟

Image result for ‫معماری چیست‬‎

      پارلمان اروپا خواستار لغو تحریم های ایران شد        

پارلمان اروپا خواهان لغو تحریم‌ها شد | خبرگزاری ایلنا

گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا خواستار لغو تحریم های کشورها در زمان همه گیری کروناویروس شدند

میخائیل گورباچف                       

سخنگوی میخائیل گورباچف بستری بودن وی در شفاخانه را رد کرد
جهان پس از کرونا و لزوم بازنگری در اصول سیاست جهانی / کاهش ۱۵ درصدی هزینه نظامی کشورها  

                     آنگلا مرکل                      مرکل برای سومین‌بار به لرزه افتاد + فیلم 

پشتیبانی خود از سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد برای پشت سر گذاشتن بحران کرونا راهی دشوار در پیش است

 

 

 

 

آ 

آمریکای ترامپ                                          

انزوای آمریکای ترامپ
با تصمیم ترامپ مهاجرت به آمریکا متوقف می‌شود/بعد از سقوط تاریخی ؛ معاملات نفت پیش فروش آمریکا در محدوده منفی ادامه دارد/واکنش ترامپ به رایگان شدن نفت در آمریکا: وقت آن است که نفت بخریم                  

 

        آمریکای آمریکائیان                                    

تلفات کرونا در آمریکا پنج رقمی شد

هشدار برای وضعیت کرونا در آمریکا
در رسانه‌های آمریکا؛ چرا در نیویورک کرونا سه برابر ووهان کشت؟آ

 


            

 

 

 

 

آ

 

 دکتر جهانگیری

و واگذاری سهام عدالتدستور دكتر جهانگیری برای رسیدگی فوری به سیل زدگان - ایرنا

 اهتمام جدی دکتر جهانگیری برای واگذاری دقیق و علمی سهام عدالت به مردم با هدف انتفاع هر چه بیشتر آنان

 

علی شکوری‌راد،
ایالات متحده امریکاواعتراضات مردمی

شکوری‌راد: پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است ...

پوشش اعتراضات آمریکا توسط صداوسیما مشمئز کننده است

 

آیت الله امینی درگذشت

آیت الله ابراهیم امینی درگذشت

آیت الله ابراهیم امینی ساعتی پیش به رحمت خدا رفتند

فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی به روزرسانی شد

قیمت دلار در سامانه نیما اعلام شد / نرخ ارز نیمایی در ۱۰ اردیبهشت ...

 فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی (4200) و نیمایی اشخاص حقیقی وحقوقی

  

Image result for ‫حرف پ‬‎Image result for ‫حرف ی‬‎Image result for ‫حرف م‬‎Image result for ‫حرف و‬‎Image result for ‫حرف ن‬‎

                                                مقیاس، اندازه                                        

                      معماری -- شهرساری -- عمران -- تکنولوژی                  

علی مطهری، نماینده مجلس

Copyright © 2016. All Rights Reserved for Saabaat.Com.